Valus! Suurepärase avapoolaja teinud Eesti koondis vähemusse jäänud Saksamaa kvaliteedile lõpuni vastu ei saanud

Ilkay Gündogan. Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Pühapäevastes EM-valikmängudes oli Eesti koondis võõrustamas Saksamaa koondist, kust tuli küll kaotus vastu võtta, kuid jagus ka palju positiivset, mida kaasa võtta. Holland sai raske võidu Valgevene üle ning selgusid järjekordsed EM-ile pääsu taganud koondised, kelleks on Poola ja Venemaa.

Võrreldes Mainzis toimunud mänguga, mille Eesti koondis Saksamaale 0:8 kaotas, oli nüüd esimene poolaeg palju tasavägisem. Võimalusi tekkis sinisärkidele juurde ka selle pealt, et juba 14. minutil saadeti punase kaardiga väljakult minema Torino Juventuse poolkaitsja Emre Can, kes viimase mehena tõmbas napilt enne trahvikasti maha Frank Liivaku. Gert Kams sai proovida seejärel karistuslöögist omad ette viia, kuid pall lendas müüri. Eestil järgnes veel mitmeid võimalusi, kui Kamsi tsenderdusest sai loetud meetrilt löögile Konstantin Vassiljev ning tagumises postis oli suurepärane šanss ka Karol Metsal, kelle üritus lendas üle värava. Poolaeg lõppeski seisult 0:0.

Kohtumise favoriit Saksamaa avas 52. minutil ikkagi skoori, kui õnnega pooleks jäi mänguvahend Manchester City keskväljamehe Ilkay Gündogani ette ning Sergei Lepmetsale oli see löök püüdmatu. Kuue minuti möödudes oli Gündoganil teinegi tabamus kirjas, aga Eesti ei andnud alla ega vajunud kaitsesse ära ning häid võimalusi jagus nii Mattias Käidile kui ka Mihkel Ainsalule. Sakslaste kolmanda ja ühtlasi viimase tabamuse eest kandis hoolt 70. minutil RB Leipzigi ründeäss Timo Werner.

Eestiga samasse alagruppi kuuluvate Valgevene ja Hollandi vaheline heitlus kujunes samuti üllatavalt põnevaks. Holland avas mänguskoori 32. minutil kui täpne oli Georginio Wijnaldum ning Liverpooli poolkaitsja suurendas eduseisu 41. minutil kaheväravaliseks. 54. minutil õnnestus võõrustajatel Stanislav Draguni abil üks siiski tagasi lüüa, kuid Holland pidas lõpuni vastu ning kolm võidupunkti saadi kätte.

Holland ja Saksamaa juhivad alagruppi 15 punktiga. Põhja-Iirimaa järgneb 12 punktiga, Valgevenel on kirjas neli ja Eesti üks punkt.