fbpx
Close

Võiduka Itaalia koondise peatreener Roberto Mancini: olime Inglismaa vastu domineerivad

Avatar

Ashley Young pärast kaotust. Foto: AFP/Scanpix

Itaalia jalgpallikoondis krooniti esmaspäeval taas pärast 1968. aastat Euroopa meistriks. Finaalis Inglismaaga suudeti kaotusseisust välja tulla ja penaltiseerias dramaatilisel moel väljakuperemehed tühjade kätega jätta. Peatreener Roberto Mancini kiitis oma võistkonda ning tundis samas kaasa inglastele.

Inglismaa koondis polnud 55 aastat ühtegi tiitlit võitnud ja nüüd terendas selleks ideaalne võimalus, kui kodusel Wembley staadionil vajati võitu turniiril suurepäraseid esitusi näidanud Itaalia üle. Algus oli ka paljulubav ja juba teisel minutil saatis Luke Shaw palli võrku. 67. minutil viigistas Leonardo Bonucci seisu ning rohkem väravaid ei löödud enam normaal- ega lisaajal. Penaltiseerias näitas itaallaste puurilukk Gianluigi Donnarumma võimu, tõrjudes Marcus Rashfordi, Jadon Sancho ja Bukayo Saka löögi ning 3:2 tulemusega kinnitati Itaalia Euroopa meistriks.

“Võimatu oli sellele isegi mõelda, aga kutid olid erakordsed. Mul ei jätku sõnu nende suunas, tegemist on fantastilise grupiga. Tegemist polnud lihtsa mänguga ja see hakkas muutuma väga keeruliseks, aga seejärel olime meie domineerivad. Penaltite puhul vajad veidi õnne ja mul on ka inglastest veidi kahju. See meeskond on kõvasti kasvanud ja arvan, et suudame seda veelgi. Oleme itaallaste nimel õnnelikud, mul pole nende meeste suunas mingeid halbu sõnu,” ütles 56-aastane Mancini.

scroll to top