Chelsea’ ääreründaja: tundsin, et peatreener Tuchel mõnitas mind

Londoni Chelsea’ ameeriklasest ääreründaja Christian Pulisic meenutas, et hiljuti peatreeneri kohalt vallandatud Thomas Tuchel jääb talle mullusest hooajast meelde ühe väga vastuolulise otsusega.

Chelsea võitis 2020/21 hooajal Meistrite liiga, kui finaalis alistati kodune rivaal Manchester City 1:0. Poolfinaal oli küllaltki pingeline, mil kohtuti Madridi Realiga. Avamäng lõppes 1:1 viigiga, milles tegi skoori just Pulisic. Kordusmängu võitis Chelsea 2:0, ent Pulisici jaoks jäi see meelde pigem ebameeldiva päevana.

“See, mis enne mäng juhtus, oli mulle väga pettumustvalmistav. Mul oli ette näidata väga edukas esimene mäng ning järgmine kohtumine oli koduses liigas Fulhamiga. Tuchel ütles mulle, et laseb mul puhata selles mängus Meistrite liiga korduskohtumise jaoks ja nii ei saanud ma Fulhami vastu ühtegi minutit kirja. Mängupäeval ütles ta aga mulle, et muutis oma meelt ja alustab Meistrite liigas mängus hoopis Kai Havertziga. Olin ausalt öeldes sõnatu ja väga pettunud. Arvasin, et olin koha algkoosseisus välja teeninud ja mis kõige tähtsam, ta oli mulle lubanud, et paneb mind kohe mängu. Hetkel, kui mängu lõpuni oli jäänud 25 minutit ja ta vahetas mind sisse, tundsin end ärritatuna,” ütles 24-aastane Pulisic oma raamatus “Christian Pulisic: My Journey So Far”.

Chelsea on hooaega alustanud kesiselt, mille seas 0:3 kaotus Leeds Unitedile ja 1:2 Southamptonile. Samuti on Meistrite liigas tunnistatud allajäämist alagrupi autsaideri Zagrebi Dinamo vastu. Klubi uus omanik Todd Boehly on sakslast kirjeldanud kui õudusunenägu, kellega polevat võimalik koostööd teha. Nii on Tuchel raksu läinud ka mitmete mängijatega, kelle seas Milano Interisse tagasi läinud Romelu Lukaku, RB Leipzigisse naasnud Timo Werner, Leverkuseni Bayerisse siirdunud Callum Hudson-Odoi ja Chelsea’ särki sel hooajal kandvad Pulisic ning Hakim Ziyech. Tema ameti võttis üle Brighton & Hove Albionis edukalt toimetanud Graham Potter.