Hooaega piinliku kaotusega alustanud United sai Scholesilt kriitikat: halvad märgid olid üleval juba avaminutitel

Paul Scholes. Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’i 2022/23 hooaeg sai lõppenud nädalaga avapaugu, mis pakkus juba ka omajagu üllatusi. Kui valitsev meister Manchester City sai uue ründemehe Erling Braut Haalandi väravatest 2:0 võidu West Ham Unitedi üle, siis Liverpool ei suutnud enamat 2:2 viigist liiga uustulnuka Fulhami vastu ning Manchester United pidi koguni kaotusega leppima.

United on käesoleva suvega teinud hulganisti muudatusi, mille seas ka uue peatreeneri Erik ten Hagi tulek. Kodumäng Brighton & Hove Albioni vastu oli aga kõike muud kui vaatemänguline, sest Pascal Grossi 30. ja 39. minuti tabamustest asus Brighton 2:0 kohtumist juhtima. Alexis Mac Allisteri 68. minuti omaväravast vähendas United kaotusseisu minimaalseks, kuid rohkem väravaid kummaltki poolelt enam ei tulnud ja Brighton noppis võidupunktid. Palju kõneainet klubivahetuse osas pakkunud Cristiano Ronaldo sekkus 53. minutil vahetusest poolkaitsja Fredi asemele. Klubi legend Paul Scholes mängu järgselt end kriitika osas tagasi ei hoidnud.

“Untedi poolelt oli tegemist šokeeriva algusega ning avapoolaeg ilmestas seda täielikult. Juba avaminutitest alates olid õhus üleval märgid, et saab olema halb päev. [Scott] McTominay püüdis koguaeg palliga joosta, täiesti naeruväärne. Keskvälja kvaliteet oli väga hädine. Olin õnnelik, et ta punast kaarti ei saanud hiljaks jäänud olukorra tõttu, kuigi arvan, et tal oli ka veidi ebaõnne. Aga ikkagi, selle asemel, et sööta, jookseb ta palliga, mis on naeruväärne. Vabalt oleks võinud olla punane kaart. Keskvälja kvaliteet oli kaugelt heast, aga oleme seda viimasel kahel aastal tema ja Fredi esituses juba näinud,” ütles Scholes Premier League Productions vahendusel.

“Fredi ja McTominay koos mängitamise asemel peaks Ten Hag vaid ühte neist kasutama, aga ilmselt juba üks neist oleks liiga palju. Fred annab palli koguaeg ära ja McTominay üritab järjepidevalt palliga joosta ning siis annab selle ära. Sööda see oma parimatele mängijatele! See pole nii keeruline. Sellisel päeval on lausa kriminaalne seda mitte teha,” lisas Scholes.