fbpx
Close

Jalgpalliekspert: City lubas kaks põhimeest Arsenali, sest ei näe viimast oma konkurendina

Avatar

Gabriel Jesus. Foto: Reuters/Scanpix

Valitsev Inglismaa meistermeeskond Manchester City müüs liigarivaalile Londoni Arsenalile brasiillasest ründaja Gabriel Jesusi ning ukrainlasest poolkaitsja Oleksandr Zintšenko. Kuigi mõlemad kuulusid enamasti City koosseisu mängudeks, siis esiviiulit nad samuti ei kippunud mängima ja nii oli üleminek iseenesest ka mõistetav. Endise Manchester Unitedi mängumehe ja nüüd jalgpallieksperdina tegutseva Roy Keane’i arvates on põhjus siiski teine.

Arsenalil maksis 25-aastase Jesusi eest 45 miljonit naela ning kolm ja pool kuud vanema Zintšenko eest 32 miljonit naela. Lisaks neile loobus City ka Raheem Sterlingu teenetest, kes liikus Londoni Chelsea’sse. City’ga erinevaid tiitleid võitnud mehed on end uutes koduklubides kenasti sisse seadnud ja näiteks hiljutises Emirates Cupi kohtumises Sevillaga lõi Jesus kolm väravat omade kuuest.

Samal ajal on City’ga liitunud talendikas ründaja Erling Braut Haaland ja Inglismaa koondislane Kalvin Phillips. “Ma ei kahtleks Pepi arvamustes mängijate osas. Ta töötab nendega väga lähedal. Sa pead edasi liikuma ning koosseisu värskendama. Neil on nende mängijate eest hea summa raha saadud, kes on olnud City eest suurepärased. Jesus on viimastel kuudel väga hästi tegutsenud. Sterlingu statistika on samuti fantastiline. Aga kui Haaland liitus, siis mõtles ilmselt Pep, et tahab säilitada näljast meeskonda. Niimoodi võib seda mängu nimetada,” arutles Keane ITV vahendusel.

“Tõenäoliselt hetkel koos kogu selle rahaga, mis sisse tuli, ei ta neid klubisid – kõige enam Arsenali – ohuna. Hetkel on suurim mure olla Liverpoolist ees. Mõlemad on teistest võistkondadest sedavõrd eest ära liikunud ja ta ilmselt mõtles, et need muudatused on väärt riskimist.”

Keane’iga nõustus ka Arsenali endine mängumees Ian Wright. “Manchester City on võimeline need mängijad edasi liigutama: kas Chelsea’sse, mis on otsene konkurent või Arsenali, mis püüab seda olla, sest nemad ei muretse inimeste arvamuste pärast või mida nad suudavad teha. City’s ei muretseta Jesusi ja Sterlingu lahkumise pärast. Palju edu neile. Nad jälgivad, mida nad suudavad teha. Mida nad on aga ründaja positsioonil teinud, on tohutu uuendus,” ütles Wright.

scroll to top