fbpx
Close

Unitedilt pakkumise saanud Van der Sar: Ajaxi mängijate üleminek polnud õige tegu

Avatar

Edwin van der Sar (paremal). Foto: Reuters/Scanpix

Karjääri jooksul 266 korral Manchester Unitedi väravat kaitsnud ja praegu Amsterdami Ajaxis tegevjuhi ametis tegutsev Edwin van der Sar avaldas, et tema pikaaegne tööandja on pakkunud talle võimalust klubisse naasta. Lisaks tõi kahekordne Meistrite liiga võitja välja, et käesoleva aasta suvel Ajaxist lahkunud kaks mängijat poleks seda sammu pidanud veel ette võtma.

“Räägitakse, et Erik ten Hagi tööandja olevat isegi möödunud nädalal Edwin van der Sariga ühendust võtnud. See pole esimene kord, kui Manchester United on uksele koputanud ja otsinud inimest peadirektori positsioonile. Kahe aasta eest oli sama, kuid siis andis Van der Sar teada, et ta ei taha Ajaxist veel lahkuda,” kirjutas Voetbal Primeur. Samas väidab 51-aastane hollandlane ise, et Unitedisse naasmine pole tegelikult lähedal olnud ja tal on veel lõpetamata tööd Ajaxis. “Need läbirääkimised pole tegelikult nii konkreetsed olnud. Mul on Unitedi juhatusega head suhted ning mängijana oli mul sealses klubis kuus fantastilist aastat, aga ma pole siin veel lõpetanud.”

Suvel hankis United kaks mängumeest just Ajaxi ridadest: Antony ja Lisandro Martineze. Van der Sari arvates võinuks mõlemad veel Ajaxis ühe aasta jätkata. “Meie arvamus oli, et nad peaksid veel üheks hooajaks Ajaxisse jääma. Vastasime Londoni Arsenalile kindlalt eitavalt, kui nemad esimestena Lisandro kohta uurisid. Võitlesime kõvasti, et ta meile jääks. See oli majanduslik otsus, kuid samas ka raske, mida vastu võtta. Teadsime, et huvi on olemas, aga mitte sellelt tasemelt ja ühtlasi oli keeruline head asendust leida. Arvan, et Antony tegutsemine polnud kuigi õige, kuid on tähtis, et Ajaxist lahkuvad mängijad oleksid edukad, mis näitab ka meid heas valguses,” rääkis Van der Sar The Times’i vahendusel.

Unitedi peatreeneri Erik ten Hagi jaoks algas hooaeg kohutavalt, kui liigamängudes jäädi alla nii Brighton & Hove Albionile kui ka Brentfordile. Viimaste nädalatega on tal õnnestunud meeskond õigele teele juhtida, kui teenitud on kuus võitu, kaks viiki ja saadud üks kaotus. “Nägime seda tööd, mida Erik on teinud, kui ta end alates noortreenerist on hakanud tõestama. Ta on järeleandmatu ja tahab saavutada nii palju kui võimalik. Harjutused treeningutel ja viis, kuidas ta mängida tahab – see kõik on ühele pildile tulemas,” sõnas Van der Sar.

scroll to top