fbpx
Close

Itaaliaga MM-i võitnud endine ründetäht: Serie A-sse ei tule enam nimekaid mängijaid

Avatar

Paulo Dybala. Foto: Imago Images/Scanpix

2006. aastal Itaalia koondise maailmameistriks aidanud ning karjääri jooksul ka Müncheni Bayernit ja Torino Juventust esindanud Luca Toni avaldas muret, kuna Serie A ei suuda teiste tippliigadega konkureerida enam parimate mängijate nimel.

Itaalia kõrgliigasse saabus sellel suvel 248 uut mängumeest, kelle turuväärtus kokku on 749 miljonit eurot. Lahkus 610 mängijat 745 miljoni euro eest. Antud arvestuses edestab Serie A küll Saksamaa ja Prantsusmaa kõrgliigat, kuid tipus olevast Premier League’ist jäädakse pika puuga maha, kus oli mängijate käive koguni 2,2 miljardit eurot.

“Juventus on lisanud kvaliteeti ja nad väärivad, et neil on olemas number 9 positsioonil mängija. AC Milan on näidanud, et neil on väga selged ideed olemas. Oleksin olnud pettunud, kui Napoli vahetanuks Victor Osimheni Cristiano Ronaldo vastu,” sõnas 45-aastane Toni SportWeeki vahendusel.

“Paulo Dybala AS Romas, tasuta üleminek. Rohkem ei saabunud ühtegi suurt mängijat väljastpoolt Itaaliat. Palkame ainult neid, kes on oma karjääri lõpus ja kes on mujal ebaõnnestunud,” lisas Toni.

Samas näib, et Serie A on heaks platvormiks noorematele talentidele. Milan tõi Club Bruggest 21-aastase Charles De Ketelaere, Napoli lõi käed sama vana Khvitša Kvaratsheliaga, kes saabus Batumi Dinamost, ja Bologna täienes samuti 21-aastase Joshua Zirkzeega, kes kuulus Müncheni Bayerni süsteemi.

scroll to top