fbpx
Close

Sanktsioneeritud Chelsea jookseb laiali? Kaitseliini tugitala on liikumas Hispaaniasse, ründeäss soovib naasta Itaaliasse

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

Londoni Chelsea on ilma jäämas mitmest põhimehest selle hooaja lõppedes. Suure tõenäosusega on otsuse teinud sakslasest keskkaitsja Anotnio Rüdiger ning ilminguid on ka Romelu Lukaku lahkumisest.

Chelsea ei saa mängijatega uusi lepinguid sõlmida ning Madridi Real on valmis Rüdigerile pakkuma nelja aasta pikkust lepingut ja suuremat nädalapalka kui praegused 200 000 euro, mida 29-aastane endine AS Roma keskkaitsja praegu teenib. Jutte on olnud veel Manchester Unitedi, Müncheni Bayerni, Barcelona, Torino Juventuse ja Pariisi Saint-Germainiga, kuid pigem kuulujuttudeks on need ka jäänud.

Rüdigeri soovi lahkuda kinnitas ka Chelsea’ peatreener Thomas Tuchel pärast nädalavahetusel saadud rasket 1:0 võitu West Ham Unitedi üle. Samas lohutas ta fänne, et Rüdiger on parasjagu keskendunud vaid praegusele klubile ja seda nii kindlasti käimasoleva hooaja lõpuni. Klubi legendaarne endine keskkaitsja ja viimati Aston Villas abitreenerina töötanud John Terry tõdes aga sotsiaalmeedias: “Kuidas oleme küll lubanud sellisel mängijal klubist lahkuda?”

Chelsea on siiski silma peal hoidmas Sevilla 23-aastasel prantslasest keskkaitsjal Jules Kondel, aga lepingut temaga sõlmida ei saa, kui Chelsea’ omaniku Roman Abramovitšile määratud sanktsioonide tõttu pole Chelsea uusi omanikke leidnud.

Rüdiger pole praeguse seisuga sugugi ainus Chelsea staarmängija, kes klubist lahkuks. Nimelt soovib ka Belgia koondislane Romelu Lukaku minna tagasi Milano Interisse, kus ta pallis 2019-2021. Suurte ootustega Chelsea’sse saabunud 28-aastasele mängumehele on selgeks saanud, et klubi tulevik näib üpris tume tiitlite võitmise osas, kuna koosseis ei pruugi jääda nii konkurentsivõimeliseks, nagu see on olnud viimasel paaril hooajal.

Lukaku soovib Itaalia meedia teatel juba sellel suvel ülemineku ära teha ning on rääkinud Interi klubijuhtide ja endiste meeskonnakaaslastega. Suur küsimärk on palganumber – Lukaku teenib hetkel hooaja eest ligi 14 miljonit eurot, Interis oleks see kaks korda väiksem. Imelikul kombel võib Interile kasuks tulla fakt, et Lukaku pole käimasoleval aastal veel Chelsea särgis väravat suutnud lüüa ja nii võiks teoreetiliselt kõne alla tulla väiksem üleminekutasu.

scroll to top