fbpx
Close

Tänavuselt MM-ilt eemale jäänud Itaalia koondise peatreener: tuleme 2026. aastal maailmameistriteks!

Avatar

-Itaalia - Põhja-Makedoonia | Foto: SPO/Scanpix

Itaalia koondist tabas kevadel paras krahh, kui MM-i play-off kohtumises jäädi ootamatult alla Põhja-Makedooniale ning sellega purunes ka unistus tuleval kuul Kataris aset leidval MM-finaalturniiril mängida. Peatreener Roberto Mancini on aga enesekindel, et nelja aasta pärast on Itaalia absoluutses tipus.

UEFA Rahvuste liigas oli Itaalia aga edukas, kui jõuti A-tasandil nelja parima hulka ning Horvaatia, Hollandi ja Hispaania hakatakse heitlema tiitli peale. 2006. aastal tõstis Itaalia MM-i võidukarika pea kohale ning 2026 loodetakse sama teha, kui turniiri võõrustajateks on USA, Kanada ja Mehhiko.

“Väärisime Rahvuste liigas nelja parema hulka jõudmist. Võitsime Inglismaad, kes võib võita Kataris toimuva MM-i. Mehed andsid endast kõik välja ajal, kui olukord polnud parim, muutsime oma mängupilti ja saime hästi hakkama. Peame neli aastat ootama, et järjekordsel MM-il mängida, kuid tahame minna Ameerikasse ja võita. See on meie eesmärk,” ütles Mancini Social Football Summiti vahendusel.

Pärast kevadel toimunud krahhi arvasid paljud, et Manicni taandub koondise juurest. Nüüd avaldas ta, mis teda motiveerituna hoidis. “Kõik olid minu suhtes positiivselt meelestatud. Võita EM (Itaalia tuli 2021. aastal Euroopa meistriks – toim.) on parim, mis mu töös saab olla.”

Lõpetuseks kommenteeris Mancini palju kõneainet tekitanud asjaolu, et mõned mängumehed jäid hiljuti koondisekutseta, keda arvati seal olevat. “Kui olin noorem, siis tegin peaaegu kõik võimaliku, mistõttu saan poistest aru. Uks rahvusmeeskonda on avatud kõigile, isegi neile, kes ei toimetanud vajalikul hetkel õigesti. Lihtsalt vabanda oma meeskonnakaaslaste ees.”

scroll to top