fbpx
Close

Segadus Ronaldo ümber: müügiks pole, hooaja-eelne ettevalmistus samuti kahtluse all

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi staarmängija Cristiano Ronaldo klubivahetus on täie hooga käima lükatud. Sajaprotsendilist kinnitust siiski veel pole, et portugallane on tuleval hooajal uues meeskonnas pallimas, kuid kõik viitab küll sellele.

Peamine põhjus, miks 37-aastane ründemängija soovib Unitedist lahkuda, on Meistrite liigast välja jäämine. Nimelt ei õnnestunud Unitedil viimati Premier League’is esinelikus lõpetada ja see tähendab rahvusvahelisel tasandil vaid Euroopa liigaga piirdumist. Inglise meedia teatel pole United aga valmis Ronaldot rahaks tegema ning leping kestab veel ühe aasta. Klubi treeningkeskusesse Carringtoni igatahes Ronaldo ei ilmunud, tuues välja perekondlikud põhjused.

Sky Sportsile teadaolevalt on Unitedi uus peatreener Erik ten Hag iga mängijaga individuaalselt ka rääkimas ja sama plaan on hollandlasel Ronaldoga, kui viimane ühel hetkel peaks treeningule ilmuma. Käesoleva nädala esmaspäeval pidi ta olema Carringtonis, kuid väidetavalt on ta end vormis hoidmas kodumaa kohalikus treeningbaasis Cidade do Futebol’is.

Ronaldo agent Jorge Mendes on viimastel nädalatel aga aktiivselt tegutsenud, et oma klienti teistele suurklubidele pakkuda. Nii on tal näiteks juttu olnud Londoni Chelsea’ uue omaniku Todd Boehly’ga. Lisaks veel Müncheni Bayerni, Napoli ja üllatuslikult ka Barcelonaga, kuna tegemist on ikkagi Ronaldo eelmise koduklubi Madridi Reali suurima rivaaliga.

Lõppenud hooajal 24 väravat löönud Ronaldot ootaks Unitediga neljapäeval ees sõprusmäng Liverpooliga Tai pealinnas Bangkokis ning seejärel seisavad ees Austraalias toimuvad mängud Melbourne City, Crystal Palace’i ja Aston Villaga.

Portugali jalgpalliekspert Pedro Sepulveda andis Sky Sportsile toimuvast põhjaliku ülevaate. “Neid klubisid pole palju, mis suudaksid Ronaldole lepingut pakkuda. Samamoodi pole palju ka neid, mis suudaksid Meistrite liigasse pääsu nimel võidelda. Bayern on öelnud, et Ronaldo pole osa nende projektist. Hispaanias on Madridi Real ja ei saa arvestada Barcelonaga. Ronaldo ei hakka kunagi mängima Barcelona eest ja Real pole temast enam huvitatud.”

“Inglismaa on ainus koht, kus näeksin mõningaid valikuid, aga kas näeksite Ronaldot mängimas mõnes teises Premier League’i meeskonnas kui United? Valikus on Liverpool ja Chelsea. Teame, et Chelsea’ omanikul oli Jorge Mendesega Ronaldost juttu. Ma ei usu, et peaksime rääkima finantsidest, sest Ronaldol on raha juba piisavalt palju. Küsimus pole rahas, vaid projektiga, millega ta liituks. Tal on soov ühel hetkel ka USA-s mängida. Tulevikus on see võimalik, aga mitte selle üleminekuakna sees. Need meeskonnad on Ronaldo mõtetes ja tema allkirja nimel toimub võitlus.

scroll to top