fbpx
Close

Uue omanikuga värske hingamise saanud Chelsea täienes nimeka ründemehega ja suuri plaane on veelgi

Avatar

Manchester City. Foto: AP/Scanpix

Londoni Chelsea’i jalgpallimeeskond on kahe hooaja vahel jäänud mitmest tuntud mängijast ilma, kuid nüüd järjepanu ka väärilist asendust saabumas. Kolmapäeval löödi käed Inglismaa koondise ääreründaja ja viimased seitse hooaega Manchester City särki kandnud Raheem Sterlinguga.

27-aastase Liverpooli kasvandiku Sterlingu eest tasus Chelsea ligi 56 miljonit eurot ja temaga sõlmiti viie aasta pikkune leping. Cityga oli Sterlingul lepingut alles veel ühe aasta jagu, mis tähendab ühtlasi, et valitseva Inglismaa meistri jaoks oli Chelsea’ga kokkuleppele jõudmine igati mõistlik samm. Seejuures oli üks lahkumise põhjustest ka vähene mänguaeg Pep Guardiola juhendatavas võistkonnas, kes jättis Sterlingu tihti olulistes mängudes algkoosseisu asemel pingile. Siniste ridades hakkab Sterling teenima 300 000 naela suurust nädalapalka.

Chelsea peatreener Thomas Tuchel peab veel nuputama, kuidas meeskonnas erinevatel positsioonidel olevad lüngad täita. Suurte ootustega eelmise hooaja algul oma endisesse koduklubisse tagasi tulnud Romelu Lukaku laenati nüüd aga Milano Interisse tagasi ning vabaagentidena lahkusid keskkaitsja Antonio Rüdiger ja Andreas Christensen, kes liitusid vastavalt Hispaania tippklubide Madridi Reali ning Barcelonaga. Kuna Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Ukrainas sattus Chelsea’i klubi oma endise omaniku Roman Abramovitši tõttu sanktsioonide alla, siis polnud nii Rüdigerile kui Christensenile võimalik õigel ajal uut lepingut ja sobivaid tingimusi pakkuda. Lukaku puhul mängis aga rolli eelkõige mänguaeg – Tuchel jättis Belgia koondislase sageli pingile ning Lukaku jaoks polnud see sugugi sobiv, kui võtta arvesse eesseisvat MM-finaalturniiri.

Küll aga räägitakse juba üpris kindlas kõneviisis, et 2014. aastast Napolit esindav kogenud keskkaitsja Kalidou Koulibaly on lisandumas 40 miljoni euro eest. Jutte on olnud mõistagi ka Cristiano Ronaldost, kuid portugallane on vaatamata erinevatele spekulatsioonidele pigem Manchester Unitedis ikkagi jätkamas. Veel jälgib Chelsea Torino Juventuse hollandlasest keskkaitsja Matthijs de Ligti seisu, kes küll eelistavat pigem Müncheni Bayerniga liitumist.

Keskkaitsjatest hoiab Chelsea silma peal ka 2012-2017 klubi hingekirja kuulunud, kuid enamjaolt selle perioodi jooksul siiski mujale välja laenatud Nathan Ake’l. Välistatud pole ka Sevillast 23-aastase Jules Konde’ palkamine. Premier League’i rivaalklubist Leeds Unitedist loodeti hankida brasiillasest ääreründaja Raphinha, kes aga liikus 65 miljoni euro suuruse üleminekusumma eest Barcelonasse.

scroll to top