fbpx
Close

Interi tegevjuht suure summa eest lahkunud äärekaitsjast: meile väga valulik otsus

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Itaalia valitsev meistermeeskond Milano Inter tegi hiljuti rahaks marokolasest äärekaitsja Achraf Hakimi, kes liitus Pariisi Saint-Germainiga 71 miljoni euro eest. Interi tegevjuht Beppe Marotta kinnitas, et nemad seda tehingut poleks tahtnud teha, kuid majanduslik olukord koroonaviirusest tingituna sundis selle otsuse vastu võtma. Uuelt peatreenerilt Simone Inzaghilt oodatakse näiliselt samaväärset tulemust nagu viimati selles ametis olnud Antonio Contelt.

“Alustame hooaeg, mis saab olema keeruline, nagu alati. Oleme uhked esitlemaks uut peatreenerit, sest Interi projekt jätkub uue, noore ning võitjamentaliteediga treeneriga. Meie arvates on ta kõige küpsem inimene sellele kohale ning on valmis edukalt klubi põhimõtteid ellu viima. Meil on käsil keeruline ja mõnes mõttes ka häiriv aeg pärast pandeemiat ning maailma majanduslik seis avaldab samuti mõju. Tulemuseks on see, et jalgpallis vaadatakse nüüd jätkusuutliku mudeli poole,” rääkis Marotta enne homme algavat meeskonna hooajaeelset ettevalmistust Appiano Gentile nimelises paigas.

“Inter tahab kahtlemata jätkata samal kursil nagu eelmisel hooajal, pidades silmas majanduslikke ning finantsilisi aspekte. Omanikud tahavad ehitada konkurentsivõimelist meeskonda. Nad on investeerinud üle 700 miljoni euro ja jalgpall maksab tagajärgede eest, mis on just juhtunud. Mõtlematu oleks nõuda samasuguseid esitusi. Oleme teinud valulikke otsuseid, näiteks Hakimi müük. Samas püüame alati järjepidevust hoida.”

“Ootame fänne staadionile tagasi. Soovin, et valitsus lubaks taas staadionid avada, mis on olulised varad iga klubi jaoks. Liiga ja klubid on läbirääkimistes, et staadionid uuesti avada. Miljonid inimesed on lasknud end vaktsineerida ja see otsus (avada staadionid) võib suunata veelgi rohkemaid end vaktsineerima. Teame, et staadionid võivad taas avaneda, aga ei tea, kas täielikult või osaliselt. Siiski oleks see juba suur edu. Esmalt on öeldud, et mängida ilma fännideta. Teiseks, aga mitte kõige kõlavamalt, kaotas Inter sada miljonit eurot 2019. ja 2021. aasta vahemikus mängupäevade arvelt,” lisas Marotta.

scroll to top