fbpx
Close

AC Milan hankis ründeliini kommiraha eest Meistrite liiga võitja

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Paar viimast hooaega Londoni Chelsea’st lahkumisega seostatud Oliver Giroud sai viimaks oma tahtmise ning 2018. aasta prantslasest maailmameister lõi käed Itaalia kõrgliigas viimati teiseks jäänud AC Milaniga.

Giroud siirdus 2012. aasta suvel Inglismaale Londoni Arsenali ridadesse, kelle värve esindas pikakasvuline ründemees viis ja pool hooaega. 2018. aasta viimasel päeval liikus ta edasi linnarivaali Chelsea’sse, kus pallis siiani. Kodumaa klubi Montpellieriga 2011/12 hooajal Prantsusmaa meistriks tulnud Giroud täiendas oma auhinnariiulit Inglismaal vägevalt. Arsenaliga võitis ta kolmel korral Inglismaa karika ja kolmel korral Inglismaa superkarika ehk Community Shield’i. Chelsea’s tuli samuti kolm karikavõitu ning kahtlemata paistavad eredalt silma 2019/20 hooaja Euroopa liiga võit ja 2020/21 hooaja Meistrite liiga triumf.

Chelsea’ga oli tal tegelikult algavaks hooajaks leping olemas, kuid Milaniga said mõlemad klubid kaubale. Serie A hõbedameeskond maksab Chelsea’le sellel aastal ühe miljoni euro ning tuleval aastal veel sama suure summa. Klubivahetuse põhjus oli eelkõige kinni mänguajas. Frank Lampardi käe all etendas Giroud enamasti vahetusmehe rolli ning peatreenerivahetuse tulemusel, kui ohjad haaras Thomas Tuchel, ei muutunud Giroud’ olukord paremaks. Chelsea’s veedetud nelja hooaja peale osales ta 119 mängus ja lõi 39 väravat.

“Suur tänu kõigile Sinistele, meeskonnakaaslastele, treeneritele ja klubile tervikuna nende eriliste hetkede eest. Alustan uut teekonda kerge ja õnneliku südamega. Meie võidud Inglismaa karikas, Euroopa liigas ja Meistrite liigas on olnud imelised. Armastusega Oli G,” seisis Giroud’ Twitteri postituses.

Reedel läbis Giroud meditsiinilise ülevaatuse ja Milaniga sõlmis ta kahe aasta pikkuse lepingu. Stefano Pioli juhendatava meeskonna ründeosakonnas ootavad Giroud’d ees Zlatan Ibrahimovic ja Rafael Leao. Kuigi Giroud’ särginumber 9 pole tavapäratu nähtus, siis Milanis on viimastel aastatel just seda numbrit kandnud mehed põrunud. Nende seas näiteks Mario Mandžukic, Krzysztof Piatek, Gonzalo Higuain, Andre Silva, Alessandro Matri, Fernando Torres, Luiz Adriano ja Alexandre Pato.

scroll to top