fbpx
Close

Treeneritööle naasnud legendaarset Van Gaali ootab ees vastutusrikas ülesanne

Avatar

-Louis van Gaal | Foto: imago sportfotodienst/Scanpix

2016. aastal Manchester Unitedist vallandatud ja toona ühtlasi ka treeneritööst loobunud Louis van Gaal on suures jalgpallis tagasi, kui temast sai kolmandat korda oma kodumaa Hollandi koondise juhendaja.

Hollandi koondise eesotsas toimetas viimati Frank de Boer, kes aga juunis sealt taandus pärast pettumustvalmistavat EM-finaalturniiri, kus laeks jäi kaheksandikfinaali pääs ja 0:2 kaotus Tšehhile.

Van Gaaliga sõlmiti aastane leping ning kui Hollandi koondis pääseb 2022. aasta Kataris toimuvale MM-finaalturniirile, siis koostööd pikendatakse. Abitreeneritest võtab seejuures koha sisse seni Amsterdami Ajaxis direktorina tegutsenud Danny Blind.

“Hollandi jalgpall on mulle alati südamelähedane olnud ja rahvusvaheline treeneritöö on mu silmis võtmetähtsusega, et meie jalgpall areneks. Mul on au juhendada Hollandi jalgpallikoondist. Järgmiste valikmängudeni on veidi aega jäänud, mis on kohaselt ka väga tähtsad MM-il osalemise kontekstis. Olen nüüdseks juba teatud mängijatega rääkinud ja samuti on taustajõud jalgpalliliidu poolt kokku pandud. Ootan huviga, et ühiselt saaks töö tehtud,” rääkis nelja päeva pärast oma 70 aasta juubelit tähistav Van Gaal.

Varasemalt on Van Gaal kahel korral Hollandi koondist tüürinud: 2002-2004 ja 2012-2014. Viimase perioodi puhul saavutati MM-il kolmas koht. 25 aasta pikkuse treenerikarjääri jooksul on ta tulnud Ajaxiga kolmel korral Hollandi meistriks ja 1994/95 hooajal võideti Meistrite liiga. AZ Alkmaari juhtis ta 2008/09 hooajal Hollandi meistriks, kui hooaja teises pooles kuulus meeskonda ka Ragnar Klavan. Barcelonaga on Van Gaal näiteks võitnud kahel korral Hispaania meistritiitli, Müncheni Bayerniga triumfeeriti 2009/10 Bundesligas ning Manchester Unitediga suutis ta 2015/16 hooajal Inglismaa karika võita. Just selle hooaja lõpus otsustas United koostööle punkti panna.

MM-valiksarjas kuulub Holland ühte gruppi Türgi, Montenegro, Norra, Läti ja Gibraltariga. 1. septembril on Van Gaal oma kolmanda tulemise esimeses mängus omasid juhendamas Norra vastu. Hetkel asutakse kuue punktiga Türgi järel (seitse punkti) teisel kohal. Otsepääsme MM-ile saab grupi võitja.

scroll to top