Džeko jättis Itaalia võiduta, Leedu aktiivsus ei tasunud end ära

Reedel peeti UEFA Rahvuste liigas ära kaheksa mängu. Suures vastasseisus oli Holland napilt parem Poolast, Itaalia jäi aga võiduta. Balti riikidest oli võistlustules sel korral Leedu, kuid väravad jäid löömata ja ka punktid võtmata.

A-tasandi esimeses alagrupis võttis Holland vastu Poola koondise, kuigi viimaste eest ei teinud kaasa suurepärase hooajaga Müncheni Bayerni särgis hakkama saanud ründeäss Robert Lewandowski. Kui poolajaks skoori ei avatud, siis 61. minutil Holland siiski seda tegi, mil Barcelona keskväljamees Frenkie de Jong andis täpse tsenderduse Hans Hateboerile, kes suunas palli omakorda edasi Tottenham Hotspuri mängumehele Steven Bergwijnile ning võrk sahises.

Sama alagrupi teises matšis Itaalia ning Bosnia ja Hertsegoviina vahel jäid samuti esimesel poolajal tabamused sündimata, kuid seal asusid üllatuslikult külalised juhtima, kui nurgalöögi järgselt suunas Toni Sunjici mänguvahendi Edin Džekole ja AS Romat esindav vanameister sai mõnelt meetrilt palli postide vahele lükatud. Lõppsõna jäi ikkagi Itaaliale, sest Lorenzo Insgine 67. minutil antud söödust tegi Stefano Sensi seisuks 1:1.

Kui Läti pidi neljapäeval leppima pettumustvalmistava 0:0 viigiga Andorra vastu, siis veelgi kehvemini läks nüüd Leedul. Kohtumises Kasahstaniga jäädi juba kolmandal minutil Baktiyor Zaynutdinovi väravast kaotusseisu ja külaliste eest vormistas Islambek Kuat 86. minutil lõppskoori. Seejuures tegi Leedu 16 pealelööki Kasahstani kümne vastu ja lõpuvile kõlades jäi ka pallivaldus 54% – 46% nende kasuks. Täpsus aga loeb ning raami tehtud lööke oli Kasahstanil viis, Leedul kolm.