Avapoolajal lagunenud Inglismaa kaotas Wembleyl, Mbappe ja Lukaku kerkisid kangelasteks

UEFA Rahvuste liiga kolmapäeval toimunud mängudes pidi Inglismaa koondis tunnistama üllatuslikult Taani paremust. Raske võidu teenisid Prantsusmaa ja Belgia, Soome sai Fredrik Jenseni 66. minuti tabamusest jagu Iirimaast.

Inglaste probleemid algasid 32. minutil, kui keskkaitsja Harry Maguire tegi keskväljal kehva pallipuute, läks seda päästma ja sõitis jalad ees sisse vastasmängijale. Siit järgnes Manchester Unitedi mängumehele teine kollane kaart ning võõrustajad jäid varakult seega vähemusse. Kolm minutit hiljem tegi Kyle Walker trahvikastis vea ja Christian Eriksen viis Taani juhtima. 1:0 eduseisust suutsidki külalised lõpuvile kõlamiseni kinni hoida.

MM-i finaali kordusmatšis olid vastamisi Horvaatia ja Prantsusmaa. Antoine Griezmann viis prantslased juba kaheksandal minutil ette, kuid 64. minutil Nikola Vlasic vastas. 79. minutil Lucas Digne’lt täpse söödu värava ette saanud Kylian Mbappe sahistas võrku ja tõi omadele magusa võidu.

Belgia läks võõrsil Islandi vastu Romelu Lukaku üheksanda minuti väravast juhtima, aga Birkir Saevarsson viigistas 17. minutil seisu. 38. minutil oli belglastel võimalus penaltist ette minna ja Lukaku selle ära ka realiseeris, mis jäi matši viimaseks tabamuseks.