fbpx
Close

PSG peatreener Pochettino tõi välja, mille poolest edestab Prantsusmaa kõrgliiga Inglismaa oma

Avatar

Mauricio Pochettino. Foto: Reuters/Scanpix

Pariisi Saint-Germaini peatreener Mauricio Pochettino ülistas Prantsusmaa kõrgliigat ehk Ligue 1’i, mida palju peavad Euroopa tippliigadest üheks nõrgimaks. 49-aastane endine Tottenham Hotspuri juhendaja selgitas, et füüsise poole pealt teeb see liiga Inglismaa kõrgliigale ehk Premier League’ile silmad ette ja ühtlasi olevat seal ka rohkelt talendikaid mängumehi.

“Mu arvates on tegemist väga keerulise liigaga. Kvaliteet on siin kindlasti olemas. Arvan, et tegemist on maailma kõige füüsilisema liigaga. Talendikus on siin hämmastav ja sama käib treenerita kohta, keda avastad alles siis, kui siin oled. Prantsuse ja välismaa treenereid, kes on siin, on väga head. Ja loomulikult on tegemist liigaga, mille puhul ma ei ütle, et see meid oleks üllatanud, aga loomulikult kui oled selle sees, siis naudid seda väga. Igas mängus näed, et meeskondadel on kvaliteeti ja võimekust mänge võita. Nad ei anna kunagi alla. Arvan, et see on väga hea liiga ja oleme väga õnnelikud siin olemise üle,” rääkis Pochettino Ligue 1’i kodulehe vahendusel.

Ajakirjaniku küsimusele, kas Prantsusmaa kõrgliiga on ka Inglismaa omast füüsilisem, vastas argentiinlane: “Jah. Ma ei ütle, et see on Premier League’ist parem. Arvan aga lihtsalt, et sellisel viisil, kuidas siin mängud toimuvad, on need füüsilisemad kui Premier League’is.”

PSG on Prantsusmaa kõrgliigas 13 mänguvooru järel selge liider, olles kogunud 34 punkti ning vahe lähima jälitaja Lensiga on kümme punkti. 20. novembril võõrustatakse hetkel kümnendal tabelireal paiknevat Nantes’i.

scroll to top