fbpx
Close

Ohtralt tiitliteid võitnud äärekaitsja taasliitus Barcelonaga

Avatar

-Dani Alves | Foto: AFP/Scanpix

Hiljuti peatreener Ronald Koemani teenetest loobunud ja oma endise legendaarse mängumehe Xavi Hernandezi uueks juhendajaks palganud Barcelona sai veel väärt täiendust, kui meeskonnaga liitus 38-aastane paremkaitsjast vanameister Dani Alves.

Alves on septembrikuust olnud klubita, mil koostöö lõppes Sao Pauloga. Barcelonas pallis mees aastatel 2008-2016 ning võitis uskumatuna tunduvad 23 karikat. Pärast seda täiendas ta Torino Juventuses oma auhinnakappi Itaalia meistritiitli ja Itaalia karikaga ning Prantsusmaa Pariisi Saint-Germaini ridades võitis ta kaks meistritiitlit ja lisaks mitmeid teisi väiksemaid tiitleid.

“Barcelona ja Dani Alves on jõudnud kokkuleppele, et mängija liitub esindusmeeskonnaga ülejäänud käimasolevaks hooajaks. Brasiillane alustab treeningutega järgmisel nädalal, kuid ei saa mängida enne jaanuarit. Klubi avaldab täpsemad detailid tema ametlikul esitlusel Barcelona uue mängijana,” seisis Barcelona teadaandes.

Oktoobris antud intervjuus andis Alves mõista, et Barcelonasse naasmine on võimalik. “See kõlab väga oportunistlikult öelda, et Barca vajab mind praegu. Olen alati öelnud, et lahkusin põhjusel, kuna nägin, et asjad pole nii, nagu nad peaksid olema. Sa ei taha kunagi näha midagi sellist, et kõik on selliseks kujunenud hetkest, mil sealt lahkusin. Olin öelnud, et kui Barcelona vajab ja tahab mind, siis olen nende jaoks saadaval, kus iganes ma ka poleks. Kiindumus, armastus ja austus on mul selle klubi vastu liiga suur. Kui Barca arvab, et vajab mind, siis nad peavad mulle lihtsalt helistama. Arvan endiselt, et suudan kus iganes oma panuse anda, aga kõige enam Barcas, arvestades sealsete noormängijate arvu.”

Näib, et Alvesi osas käis suhtlus juba ajal, mil peatreener oli veel Koeman, sest Meistrite liiga mängus Kiievi Dünamo vastu viibis mees tribüünil oma pikaaegse koduklubi etteastet vaatamas. Xavi võttis meeskonna üle seisus, kus paremkaitsja positsioonil on juba Sergino Dest ja Sergi Roberto. Kogemust ja kvaliteeti vajab võistkond igal juhul juurde, kuna seis Meistrite liigas alagrupist edasipääsemiseks on parasjagu keeruline ning koduses liigas ollakse samuti raskustes, kui 12 vooru järel paiknetakse alles üheksandal tabelireal.

scroll to top