fbpx
Close

Rüdiger Chelsea’st lahkumisest: me pole robotid, kes kuude viisi selgusetult ootaksid

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

Londoni Chelsea’ üks põhimeestest Antonio Rüdiger hakkab uuest hooajast esindama Madridi Reali, kellega sõlmis sakslane nelja aasta pikkuse lepingu. Hiljutises intervjuus kinnitas ta, et oleks Chelsea’s jätkanud, aga klubi poolt oli ligi pool aastat vaikus ja see pani Rüdigeri mõtlema uus mängupaik leida.

“Kahjuks muutusid mu lepinguläbirääkimised keeruliseks juba eelmisel sügisel. Äri on äri, aga kui sa ei kuule mingeid uudiseid klubilt augustist kuni jaanuarini, siis muutub olukord keeruliseks. Pärast esimest pakkumist oli pikk paus tühjust. Me pole robotid. Sa ei suuda oodata kuude viisi, kui samal ajal on tuleviku osas nii palju ebaselgust. Loomulikult ei näinud keegi ette [Venemaa sõjategevusest Ukraina vastu tulenevaid] sanktsioone, kuid teised suured klubid näitasid minu vastu huvi üles ja ma pidin otsuse langetama. Jätan selle nii, sest äri kõrvale jättes pole mul midagi halba selle klubi kohta öelda. Chelsea jääb alati mu südamesse. London jääb alati mu koduks,” rääkis Rüdiger The Players’ Tribune’i vahendusel.

“Tulin siia üksi ja nüüd on mul abikaasa ning kaks ilusat last. Mul ka uus vend nimega Kova. Mul on olemas Inglismaa karikavõit, Euroopa liiga ja Meistrite liiga medal. Loomulikult on mul sadu mälestusi, mis jäävad minuga igaveseks. Lahkun sellest klubist raske südamega. See on mulle kõike tähendanud. Isegi see hooaeg, koos kõigi raskustega, on olnud nauditav.”

Kuigi Chelsea senine omanik Roman Abramovitš, kes langenud oma kodumaa absurdse sõjategevuse pärast õigustatult sanktsioonide alla, on klubi juurest taandumas ning tema asemele saabumas ameeriklasest ärimees Todd Boehly, siis Chelsea majanduslik olukord pole kiita. Nii on teinegi keskkaitsja Andreas Christensen liikumas Barcelona ridadesse ning seal ollakse kuuldavasti huvitatud ka Chelsea’ kaptenist Cesar Azpilicuetast ja Marcos Alonsost. Suur küsimärk on samuti Romelu Lukaku kohal, kes alles aasta eest saabus Milano Interist umbes 100 miljoni euro suuruse üleminekutasu eest.

scroll to top