Inglismaal selguses meister pöörase viimase vooruga, Itaalias läks võidukarikas taas Milanosse

Euroopa tippjalgpall tõmbas selle nädalavahetusega 2021/22 hooaja kokku. Manchester City krooniti teist hooaega järjest Inglismaa meistriks. Itaalias tuli mullusel võitjal Milano Interil tunnistada tõsiasja, et pärast kümmet aastat on Serie A valitseja linnarivaal AC Milan.

Premier League’is oli enne viimast vooru lahtine, kas meistriks tuleb taas City või Liverpool. Liider City hoidis Liverpooli ees nappi, ühepunktilist edumaad ning viimases voorus võõrustati Aston Villat. Samal ajal mängis Liverpool Wolverhampton Wanderersiga. Liverpooli jaoks ei alanud kothumine aga hästi, sest varakult jäädi kaotusseisu, kuid poolajaks aitas Sadio Mane siiski viigiseisu jalule seada. Kandikul pakuti Liverpoolile tiitlit, sest Cityl õnnestus samal ajal jääda Aston Villa vastu 0:2 kaotusseisu, mis tähendas, et Liverpool vajab üht väravat veel, et meistriks tulla.

City näitas aga viimsel veerandtunnil, miks nemad väärivad tiitlit. 76. minutil vähendas Ilkay Gündogan kaotusseisu minimaalseks ja kaks minutit hiljem pani palli võrku Rodri. 81. minutiks oli Gündogan löönud ka oma teise tabamuse ja 3:2 skooriga kohtumine lõppes. Mohamed Salah’ ja Andrew Robertsoni väravate abiga kirjutas ka Liverpool kolm punkti tabelisse juurde, kuid sellest enam abi polnud. City mehed pidid medalite ja karika kättesaamist omajagu ootama, sest võidujoovastuses rahvamass tormas tribüünilt väljakule, millest osa suutsid isegi ühe väravatest ära lõhkuda.

Uuel hooajal ei näe Premier League’is enam Burnleyt, Watfordi ja Norwich Cityt. Meistrite liigas võtavad lisaks Manchester Cityle ja Liverpoolile koha sisse veel Londoni Chelsea ja Tottenham Hotspur. Euroopa liigaga piirduvad Londoni Arsenal ja Manchester United ning Konverentsiliigas ehk tugevuselt kolmandas eurosarjas on esindatud West Ham United.

Itaalias vajas Milan igal juhul viimases voorus võitu võõrsil Sassuolo üle ning 3:0 tulemusega see ka saadi. Lähim jälitaja ja mullune meister Inter sai sama tulemusega jagu Sampdoriaga, kuid Milanist jäädi kahe punkti kaugusele. Esineliku lõpetasid Napoli ja Torino Juventus. Järgnesid Rooma tippklubid Lazio ning AS Roma. Seitsmendaks platseerus Fiorentina.