fbpx
Close

Üleminekud klubijalgpallis – kes kuhu ja millise hinnaga?

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Jalgpallimaailmas on kätte jõudmas järjekordne osturalli, sest kohe avaneb üleminekuaken rahvusvahelises klubijalgpallis. Sellised üleminekud on jalgpallis võimalikud kahel korral aastas:  jaanuaris ja suvel. 

Suvised üleminekud algavad rahvusvaheliselt 1. juulil 2022, aga liigasiseselt võib üleminekutega alustada juba 10. juunil.

Nagu ikka leiavad nimekate jalgpallurite üleminekud laialdast kõlapinda juba enne ülemineku toimumist. Vett ajab vahule ka ajakirjandus, kes spekuleerib juba enne tehingute toimumist võimalike üleminekute kohta. Kuid kõik see on jalgpalli osa ja kuulub siia sama palju kui kohtunik väljakule.

Kas ja kui palju nendest spekulatsioonidest ka tõeks osutub, saame näha üsna peagi, kuid mõned eelkokkulepped on juba ka sõlmitud.

Kes liigub kuhu ja millised on turuhinnad?

Chelsea mängijad ärevil – selgusetus klubiga jätkub

Suuremad mured on aga tumedaks teinud vene oligarhi Roman Abramovitši omanduses oleva Chelsea klubi kohal kaikuva taeva, sest kehtestatud sanktsioonid ei luba enam Abramovitšil klubi eesotsas jätkata. Mitmed mängijad on avaldanud, et lahkuvad klubist, nende seas meeskonnale olulised Andreas Christensen ja Antonio Rüdiger.

Klubi müük on jäänud aga takerduma Chelsea 1,6 miljardilise võla tõttu, mida Abramovitš uutelt peremeestelt lisaks klubi enda 2,5 miljardilisele  hinnale saada soovib. Kuigi rahakaid huvilisi on nii mõnigi, siis võlakoorem võib mängida siin suurt rolli.

Kui sinul nii suured rahamured pole, ent sooviksid oma laenudele vähem kulutada, siis refinantseerimislaen aitab saada kulusid kontrolli alla. Refinantseerimislaen on sulle sobiv siis, kui sul on mitu laenu ja sa soovid nende halduskuludelt säästa. Kokkuhoid on ostujõud ja Kreditum.ee on abiks, kui finantsasjadesse on vaja selgust.

Kas ja millal jõuab selgus Chelsea klubisaagasse veel ei tea, ent üks on kindel – müügist saadud summa 2,5 miljardit naela läheb Ukraina sõja tõttu kannatanud inimeste toetuseks.

Mis saab Real Madridist ja kuhu läheb Bale?

Waleslane Gareth Bale on võitnud kõik, mis võimalik Real Madridi jalgpalliklubiga selle 9 hooaja jooksul, mis ta siesta-maal on veetnud. Pole kahtlustki, et varem ka Tottenhami esindanud Bale on ka 32-aastaselt endiselt ihaldatud mängija ning maha teda kanda veel ei tasuks.

Bale lahkub pärast Meistrite liiga finaali Realist vabaagendina, mis tähendab, et tema eest ei pea hinda maksma, kuid eks tema palgasoovid ole nii mõnelegi üle jõu käivad.

Huvi on üles näidanud mitmed klubid, eesotsas üllatusena näiva Cardiff City näol. Cardiff on Bale’i kodusaare klubi ning eks oleks seal mängimisel sentimentaalne väärtus.

Kas aga Bale huvitub Inglise tugevuselt teise liiga lõppu kuuluva meeskonna ridades mängimisest?

Huvi on tundnud ka Manchester United, kuid teades, et nemad meistrite liigat uuel hooajal ei mängi, siis nendega liitumine on vähetõenäoline. Nagu ikka on selliste mängijate üle jahti pidamas ka MLS meeskonnad suure lombi tagant Ameerikast. Tuua nimekas ning sealsel tasemel väljapaistev mängija oma meeskonda on hea PR-trikk.

Nii on ju käinud seal Rooney, Beckham, Thierry Henry ja ka Joel Lindpere.

Daamid ja härrad, saabub Erling Haaland!

Üks nimi, mida on viimasel paaril aastal palju kuuldud, on Erling Haaland.

Kõigest 22-aastaseks saava Haalandi nimi on eelkõige tuntud Saksa Bundesligast, kus noormees on viimase 88 mänguga löönud 85 väravat. Selliste näitajatega on ta olnud automaatselt kõikide Euroopa suurklubide huvides juba aastaid.

Kuigi kosilasi oli trollidemaa hiiglase ukse taga küllaga, siis eellepinguni jõuti Manchester City klubiga. Noore norraka toomine Manchesteri läks klubile maksma 100 miljonit eurot.

Kui Haaland jätkab sellise vormi hoidmist ka Inglismaal, siis on see tehing juba ette õnnestunud.

Ela kaasa ja külasta staadioni

Kui soovid olla rohkem kursis jalgpallis toimuvaga, siis tasub ka mänge vaadata ja elada kaasa. Asjakohast infot transfeeride kohta leiad netist küllaga. Olgu selleks siis kodune liiga või mõni välismaine klubi : kaasaelamine aitab jagada võidutunnet!

scroll to top