fbpx
Close

Tavapäratu üleminek Saksamaal: Dortmund sõlmis lepingu Bayerni põhimehega

Avatar

Niklas Süle (paremal). Foto: Kolvenbach/Scanpix

Juba aastaid on Saksamaa kõrgliigas olnud tavaks, et sealne suurklubi Münehcni Bayern korjab lähirivaalide ridadest põhimehed endale. Nüüd leidis aset aga erand, kui Saksamaa koondise keskkaitsja Niklas Süle vahetab suvel Müncheni Bayerni särgi Dortmundi Borussia oma vastu.

Süle liitus Bayerniga 2017. aasta suvel Hoffenheimist ning käesoleva aasta suvel saab tema leping praeguse koduklubiga läbi. 26-aastase Süle vastu tundsid huvi ka mitmed Inglismaa kõrgliigaklubid, kuuldavasti Newcastle United ja Londoni Chelsea. 196 cm pikkune keskkaitsja otsustas aga vabaagendiks saanuna lüüa käed Dortmundiga, kes on hetkel Bundesligas Bayerni lähim jälitaja, jäädes üheksa punkti kaugusele.

“Otsustasin juba mõned nädalad tagasi, et mängin tulevikus Dortmundi Borussia eest. Esimesest vestlusest alates tundsin, et need inimesed seal klubis olid väga huvitatud minuga koostööst. Nad andsid mulle muljetavaldava ülevaate rollist, mille ma Dortmundis saaksin. Mul tekkis tunne, et nad tahtsid mind nii inimese kui jalgpallurina. Olin imestunud, kuidas nad mu poole pöördusid, mistõttu teadsin kiirelt, kus hakkan edaspidi mängima,” ütles Süle BILD-i vahendusel.

“Oleme rahul, et saime palgata Saksamaa koondise mängija Niklas Süle näol ja teha temaga nelja aasta pikkune leping. Niklas on meiega rääkides välja näidanud, et on väga huvitatud Dortmundi eest mängida. Temas on palju kogemust, rahulikkust mängu ülesehituse faasis ja vajalik füüsis, et meiega järgmisest suvest alates uus samm astuda,” sõnas Dortmundi spordidirektor Michael Zorc.

Bayernis sai Süle kirja 159 mängu ja võitis igal aastal Saksamaa meistritiitli ehk kokku neli. Lisaks on tal ette näidata kaks Saksamaa karikavõitu ja 2019/20 hooajast ka Meistrite liiga võidutrofee.

Bayern olevat küll üritanud Sülega uut lepingut sõlmida, aga läbirääkimised jooksid ummikusse ja raha polevat olnud ka võtmetähtsusega osa sellest. Süle on kõigi eelduste kohaselt pikemas perspektiivis asendus Mats Hummelsile, kes on tihti kimpus vigastustega. Samal ajal on Bayern aga jälgimas Chelsea taanlasest keskkaitsja Andreas Christenseni olukorda, kelle leping lõppeb sellel suvel.

scroll to top