Kindla kaotusega leppima pidanud Barcelona peatreener Xavi: me ei kuulu Euroopa liigasse

Xavi Hernandez. Foto: AFP/Scanpix

Hispaania tippklubi Barcelona tunnistas kolmapäeval oma uut madalseisu, kui alagrupiturniiri viimases voorus jäädi kindlalt alla Müncheni Bayernile ning meeskonnal kaheksandikfinaali sellel hooajal asja pole.

Thomas Mülleri ja Leroy Sane tabamustest juhtis Bayern poolajaks 2:0 ning Jamal Musiala vormistas 62. minutil lõppskooriks 3:0. Samal ajal alistas Lissaboni Benfica 2:0 Kiievi Dünamo, mis tähendas, et 18 punkti ehk kõik kuus alagrupimängu võitnud Bayernile järgnes Benfica kaheksa punktiga, Barcelona saagiks jäi seitse punkti ja Dünamo saagiks jäi üks punkt.

Barcelona suutis alagrupis vaid kaks väravat lüüa ning lubas omale üheksa väravat. Tegemist on klubi antirekordiga ning ainult 1997/98 hooajal lubati omale eurosarjas rohkem väravaid lüüa. Viimati kukuti Meistrite liigast välja 2000/01 hooajal, mil Euroopa liiga oli tuntud UEFA Cup’i nime all.

“Nad olid meist paremad. See on reaalsus, mis meile nüüd vatsu vaatab. Oleme Euroopa liigas ja täna algab sellega uus ajastu. Barcelona ei kuulu Euroopa liigasse, vaid Meistrite liigasse. Alustame taas nullist,” ütles Xavi selgelt pettunud toonil Movistar’ile.

Barcelona fookus liigub selgelt nüüd kodusele La Liga’le. Sela hoitakse 15 vooru järel 23 punktiga alles seitsmendat kohta ning liider Madridi Realiga on vae kärisenud koguni 16 punkti suuruseks. Üks voor on Barcelonal siiski vähem peetud ning 12. detsembril on võimalus jõuda 13 punkti kaugusele liidrikohast, kui suudetakse tabeli kümnendat Osasunat võita.