fbpx
Close

Newcastle’i värske täienduse humoorikas torge: kindlasti saame Arsenalist suuremaks klubiks

Avatar

-Bruno Guimaraes | Foto:SOCCER-ENGLAND-NEW/Reuters/Scanpix

Uued omanikud saanud Newcastle United on viimaste nädalatega jõudsalt koosseisu täiendanud ning üheks uueks liitujaks sai 24-aastane brasiillasest keskväljamees Bruno Guimaraes, kelle sõnul on vaid aja küsimus, mil Newcastle’is räägitakse rohkem kui Londoni Arsenalist.

Newcastle tasus Prantsusmaa tippklubile Lyoni Olimpique’ile Guimaraesi eest 40 miljonit naela ja temaga sõlmiti nelja ning pole aasta pikkune leping. Teisipäeval tegi mees ka debüüdi, kui alistati 3:1 Everton. Vormikõver on võistkonnale igatahes tõusujoones liikumas, sest viimase nelja mänguga on suudetud kaotust vältida ja lisaks Evertonile alistati ka Leeds United 1:0. Kuigi hetkel ollakse liigatabelis 17. kohal, siis püsimajäämisest on veel vara rääkida, kuna eelviimasel positsioonil oleval Watfordil on kolm punkti vähem, aga ka üks mäng varuks ning punane latern Burnley on küll seni kogunud vaid 14 punkti, kuid võrreldes Newcastle’iga lausa kaks mängu varuks.

“Kindlasti,” vastas Guimaraes, kas Newcastle’ist võiks saada Arsenalist suurem klubi. “See on vägevate traditsioonide ja ajalooga klubi. Mul polnud mingeid kõhklusi siia tulla. Usun kõike, mida omanikud mulle nende projektist rääkisid. Saame olema suur jõud maailma jalgpallis. Selle hooaja eesmärk on Premier League’i püsima jääda, aga peamine siht eesseisvate aastatega on olla Meistrite liigas ja ühel hetkel see ka ära võita.”

Newcastle’is valis Guimaraes omale särginumbriks 39. Miks? “Mu isa oli 20 aastat taksojuht ning number 39 oli tema takso number. Kui sõlmisin oma esimese profilepingu Athletico Paranaensega, siis palus ta mul selle numbri särgile panna. Olen oma perekonnaga väga lähedane ning võitsime Paranaensesega neli liigatiitlit. See number on mulle väljakul õnne toonud ja võtan selle kõikjale endaga kaasa,” lisas Guimaraes.

scroll to top