fbpx
Close

Asi on vaid tahtmises: ligi 15 aastat Vene gaasirahadest sõltunud Schalke leidis kiirelt uue peasponsori

Avatar

-Simon Terodde | Foto: SP/Scanpix

Venemaa Föderatsiooni haiglane sõjaline terror Ukrainas on viinud enamike läänemaailma riike otsustavate sammudeni siduda end lahti Vene sponsorrahadest erinevates valdkondades, sealhulgas spordimaailmas. Saksamaa üks tuntumaid jalgpalliklubisid Gelsenkircheni Schalke oli 2007. aastast Venemaa gaasikompanii Gazpromi rahadele tuginenud, kuid nüüd pandi sellele punkt ja leiti loetud päevadega ka uus peasponsor.

Schalke uueks toetajaks sai Saksamaa üks suurimaid majutusteenuseid pakkuv Vivawest GmbH. Kuigi käed löödi esialgu käimasoleva hooaja lõpuni, võis klubi esindajate sõnavõttudest välja lugeda, et loodetakse koostööd pikemalt jätkata.

“See, et olime võimelised uue sponsori sedavõrd kiiresti leidma, on positiivne signaal meie fännidele ja partneritele koos muude asjadega, mille vaade on suunatud finantsplaneerimisse ja koostööle lähitulevikus. Meie finantsvõimekus taolistes olukordades hakkama saada on olnud kogu aeg heal tasemel, aga nüüd on tähtis seda veelgi võimendada ja kasutada tekkivaid võimalusi. Oleme enesekindlad selle saavutamiseks tänu partnerlusele Vivawest’iga,” rääkis Schalke klubi juhatuse liige Christina Ruhl-Hamers.

“Tahame nüüdsest koos edasi liikuda edukama tuleviku suunas. Tahame olla koos edukad nii platsil kui selle väliselt,” lisas teine juhatuse liige Peter Knabel.

Möödunud hooajal Saksamaa kõrgliigast välja langenud Schalke peab kõvasti pingutama, et uueks hooajaks sinna tagasi tõusta. Hetkel hoitakse esiliigas 41 punktiga kuuendat kohta ning liidrist Bremeni Werderist, kes praeguse seisuga tõuseks otse kõrgliigasse, jäädakse maha seitsme punktiga. Laupäeval saadi 3:4 kaotus Rostocki Hansa võistkonnalt, mille tulemusena võtsid klubijuhid vastu otsuse loobuda senise peatreeneri, kreeklase Dimitrios Grammozise teenetest.

scroll to top