fbpx
Close

AS Roma endine direktor: Mourinho suudab meeskonna viia uuele tasemele

Avatar

Jose Mourinho. Foto: REUTERS/Scanpix

Itaalia kõrgliigas on käimasoleval hooajal ära peetud 12 mänguvooru ning Jose Mourinho juhendatav AS Roma leiab end alles kuuendalt tabelirealt. Kuue võidu ja ühe viigi kõrvale on kogunenud viis kaotust, mis jätab nad liidrist Napolist 13 punkti kaugusele. Hoolimata sellest, et Mourinho koht peatreenerina on taas kõikuma löönud, arvas klubi endine direktor Walter Sabatini, et portugallane suudab AS Romaga veel imesid teha.

Jutud Mourinho vallandamisest kerkisid eriti kõvasti üles pärast UEFA Euroopa konverentsiliigas saadud 1:6 kaotust valitsevalt Norra meistrilt ja ühtlasi Eesti koondislase Mattias Käidi koduklubilt Bodö/Glimtilt. Koduses liigas liigutakse viimasel ajal samuti langevas joones. Kui 1:2 kaotus AC Milanilt on paljude jaoks andestatav, siis viimati jäädi 2:3 alla liiga uustulnukale Veneetsiale. Lisaks Romale viimaste aastate jooksul ka Milano Interis, Bolognas ja Sampdorias tegutsenud Sabatini rääkis oma kogemuste põhjal, et Roma peaks igal juhul Mourinhoga koostööd jätkama.

“Roma maksab hetkel hinda selle eest, et pidi suvel meeskonnas tühimikud täitma ja ei saanud jõudu juurde tuua. Mourinho vajab aga täielikku usku. Tal on aega, et jaanuaris meeskonnas korrektuure teha ja olen kindel, et ta suudab seda ka edukalt teha,” ütles Sabatini NSL Radio vahendusel.

“Kui oleksin Roma fänn, siis läheksin ja vaataksin dokumentaalfilmi Massimo Morattist Mourinho ajastust [Milano Interis]. Kahtlemata teab ta, mida teha, ja ei kohku millegi ees, sest pärast interiga meistriks tulemist oli tal julgust latti veelgi kõrgemale tõsta. Mourinho ajalugu räägib tema enda eest ning Roma peaks oma treenerit toetama. Ainus asi, mida nad tegema peavad, on Mourinhole aega anda, sest ainult tema suudab klubi uuele tasemele viia,” lisas Sabatini.

scroll to top