Roy Keane’il sai Unitedi järjekordse kaotusmängu ajal mõõt täis: aitab, ma ei saa sellest kaitsetööst aru!

Roy Keane. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester United kohtus laupäeval Inglismaa kõrgliigas oma linnarivaali Mancehster Cityga ning kuigi Ole Gunnar Solskjaeri hoolealused vastasid eelmises voorus pärast Liverpoolilt saadud 0:5 kaotust 3:0 võiduga Tottenham Hotspuri üle, siis nüüd tuli võtta vastu 0:2 kaotus. City oli domineerivam ning Unitedi legend Roy Keane paarile mängumehele ei halastanud.

City asus juba seitsmendal minutil poolajal välja vahetatud Unitedi keskkaitsja Eric Bailly omaväravast juhtima. Näis, et puhkepausile minnakse City napis eduseisus, kuid 45. minutil sai äärekaitsja Luke Shaw ja David de Gea maha uskumatu prohmakaga – Shaw jättis Bernardo Silva lõike trahvikasti tähelepanuta ning portugallase võrdlemisi pehme löögi vastu polnud ka De Gea oma ülesannete kõrgusel.

“Ma annan nende mängijate puhul alla. Nad on rahvusvahelise tasandi mängijad! Ma ei saa sellest kaitsetööst aru… Sõidan siia staadionile ja mõtlen: “Huvitav, kas Manchester Unitedil on võimalus, kuigi mängivad kodus?” Nad on sellised terve selle hooaja vältel olnud, andes võimaluste osas alla. Ja City muutus veidi arrogantseks, kui andis üks või kaks võimalust,” rääkis Keane Sky Sportsi stuudios.

Poolaja pausi ajal tegi Keane veelgi krõbedama avalduse: “Hetkel on kaks väravat löödud. Kui Manchester United midagi väga oluliselt ei muuda, siis tuleb neli või viis väravat veel.”

Unitedil on käsil äärmiselt kehv statistika. Viimases 14 kodumängus pole suudetud oma seljatagust puhtana hoida ning kuus mängu lahutab 1958/59 hooaja madalseisust, mil 21 järjestikust kohtumist ei suudetud vastast nulli peal hoida.

Premier League’is hoiab United viiendat kohta, jäädes liidrist Londoni Chelseast juba kaheksa punktiga maha. Peagi on ees ootamas koondisepaus, misjärel heideldakse 20. novembril Watfordiga.