fbpx
Close

Giroud: mu koondisekarjäär oleks Benzema’ga olnud isegi parem

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Londoni Chelsea ründemängija Oliver Giroud viskas hiljuti õhku mõtte, et järsku oleks ka tema esitused Prantsusmaa koondise särgis olnud paremad, kui olnuks võimalus koos Madridi Reali mängumehe Karim Benzema’ga seal koos tegutseda.

32-aastane Benzema pole Prantsusmaa eest väljakul käinud 2015. aasta oktoobrist, mil kohtumises Armeeniaga lõi ta kaks väravat. Samal ajal on kaks aastat vanem Giroud stabiilselt 2011. aastast olnud valikus. Benzema on mõneti teravalt ka kritiseerinud, et Giroud valiti koondisesse tema asemel, tuues näitena, et Giroud Prantsusmaa koondises on nagu kardi valimine vormeli asemel. Pikemat aega on Benzema eemale jätmine olnud kuum jututeema, kuid Giroud arvates on see liiga suureks puhutud.

“Mind on alati veidi süüdistatud Karimi puudumise pärast Prantsusmaa võistkonnast. Tekkinud on oletatav rivaliteet, mille on mõned inimesed ei millestki kokku pannud. Teda teades hakkasin ma selle [võrdluse] peale naerma. Mul pole selle vastu mingit viha. Mu karjäär Prantsusmaa eest mängides oleks võinud olla parem koos Karim Benzemaga mängides, aga kunagi ei saa seda teada,” sõnas Giroud TF1 vahendusel antud intervjuus, kes viimase 13 koondises oldud matšiga kümme väravat kirja saanud.

Hiljuti oli Giroud’l jällegi edukas käik koondises. Maavõistlusmängus alistati 7:1 Ukraina, mis oli talle sajandaks koondisemänguks ning lõi ühtlasi oma 41. ja 42. värava, mis on Thierry Henry järel läbi aegade teine tulemus prantslaste seas. 0:0 viik tehti UEFA Rahvuste liigas valitseva Euroopa meistri Portugaliga ja samas sarjas võeti 2:1 võit Horvaatia üle. Ukraina puhul kuulus Giroud algkoosseisu ja vahetati 73. minutil puhkama, teistes sekkus mees vahetusest.

scroll to top