fbpx
Close

Endine Inglismaa koondislane: Liverpoolil on raske Reali ja PSG-ga konkureerida

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Aastaid nii Londoni Chelseat, Liverpooli kui ka Inglismaa koondist esindanud endine paremkaitsja Glen Johnson rääkis pikas intervjuus, et Liverpoolil tasuks esmalt vaadata Leeds Unitedi võtmemängija Raphinha poole ning seejärel liikuda edasi Erling Braut Haalandi või Kylian Mbappe’ palkamisega.

Pole saladus, et Dortmundi Borussia ründestaari Haalandi ja Pariisi Saint-Germaini ründeässa Mbappe’ vastu tunnevad huvi kõik Euroopa tippklubid. Küll aga saab 37-aastase Johnsoni arvates määravaks palk, sest isegi tippklubide omavahelises konkurentsis on eristunud teatud klubid, millel piire palgafondi osas sisuliselt pole.

“Kui rääkida klubi kuvandist, siis kahtlemata, aga nad teevad äri täiesti teistmoodi. Teame kõik, et Liverpool palkab mängijaid protsessis, kuhu on kaasatud suures koguses statistikat ning neil on paika pandud kindlad palgad, mida nad maksavad või ei maksa. Samal ajal Madridi Real ja PSG teevad enam-vähem kõike, mida ise tahavad. Loomulikult on sellisel tasemel raske konkureerida, kuid tippmängijatel on siinkohal pead segamini aetud ja loodetavasti ei mõtle nad ainuüksi suurtele lepingutele.Kuhu iganes nad lähevad, hakkavad nad saama väga head palka. Selle asemel, et lasta end suurtel numbritel mõjutada, peavad nad olema kannatlikud ning valima õige klubi,” rääkis Johnson BoyleSports vahendusel.

“Mulle [Leeds Unitedi ääreründaja] Raphinha meeldib. Arvan, et see oleks Liverpoolile ka realistlik ost. Kõik räägivad Mbappe’dest, kuid selliseid tehinguid pole kerge läbi viia. Arvan, et keegi nagu Raphinha toimiks väga lihtsalt. Ilmselgelt on suur nimi Haaland. Kõik teavad, et kui Liverpooli ründekolmik ei suuda skoori teha, siis on neil keeruline. Kahtlemata vajavad nad sinna ründejõudu. Ta näib olevat samuti eriline.”

Ühtlasi on just Liverpooli puhul räägitud veel kõigest 18-aastase Jude Bellinghami toomisest, kelle Dortmund hankis 2020. aastal Birmingham Cityst. “Kui sul on võimalus ta palgata, siis pead seda tegema. Ma ei arva, et Liverpoolis oleks praegu mõni positsioon, kus paistaks välja mõni suur nõrkus, aga selliseid tippmängijaid ei tule tihti ning nende palkamiseks võib uks vaid korra avaneda. Olen Jude Bellinghami suur fänn. Kas nad vajavad teda nüüd? Ilmselt mitte. Kas ta oleks neile aga uskumatu mängija järgmise kaheksa aasta jooksul? Kindlasti.”

“Arvan, et Haaland ja Mbappe’ oleksid selleks head variandid, sest nad liituksid megaklubiga, et võita kõige suurimaid karikaid ning nad on veel ka väga noored. Ma ei usu, et paugutaksid uksi, öeldes: “Olen igal nädalal algkoosseisus!” Nad on küll harjunud igal nädalal mängima ning teavad, et toovad endaga erilisi omadusi kaasa, aga mõnikord pead olema kannatlik. Raphinha läheks aga tippklubisse, mängiks koos maailmaklassist mängijatega, mis oleks tema jaoks suur samm edasi,” lisas Johnson lõpetuseks.

scroll to top