fbpx
Close

Läbi aegade kalliduselt kolmas jalgpallur on Inglismaale tagasi siirdumas

Avatar

Philippe Coutinho (vasakul). Foto: Reuters/Scanpix

2018. aasta talvise üleminekuakna sees maksis Barcelona 145 miljonit eurot Liverpoolile ründava keskväljamehe Philippe Coutinho eest. Seda on ainult vähem kui Pariisi Saint-Germain maksis Nyemari (222 miljonit eurot) ja Kylian Mbappe’ (180 miljonit eurot) eest. Nüüd, kolm aastat hiljem, on Coutinho sama teed pidi tagasi liikumas, aga sihtkoht ei pruugi siiski Liverpool olla.

29-aastase Coutinho karjääri Barcelonas võib lugeda selgelt ebaõnnestunuks. 2018/19 hooaja teisel poolel, mil mees oli värskelt Hispaania suurklubiga liitunud, ei suutnud ta seal piisavalt muljet avaldada ning järgmiseks hooajaks liikus ta hoopis Müncheni Bayernisse laenule. Coutinho on möödunud kahe hooaja peale pääsenud algkoosseisu vaid 13 mängus. Samas tiitlite mõistes polegi periood Barcelonas niivõrd ebaõnnestunud olnud, kui kahel korral tuli ta Hispaania meistriks ja samuti karikavõitjaks.

Selge on aga see, et tulevikku Barcelonas Coutinhol pole ning peamised jutud, kuhu ta võiks minna, on seotud Inglismaaga. Uued rikkad omanikud saanud Newcastle United on väidetavalt suursoosik, kuid nüüd on Goal.com andmetel tõsisemateks huvilisteks tema eelmine koduklubi Liverpool, kus ta pallis 2013-2018, Everton ja Aston Villa. Kui Everton kõrvale jätta, siis oleks Coutinhol ka Aston Villaga omamoodi tugev side, sest teatavasti on seal parasjagu peatreeneriks endine meeskonnakaaslane Liverpooli aegadest Steven Gerrard.

Räägitud on sellestki, et Coutinho võiks kodumaale Brasiiliasse tagasi minna, ent ükski sealne klubi ei suudaks tema palka kinni maksta, mis on kuuldavasti üle 150 000 naela nädalas. Leping Barcelonaga on tal lõppemas 2023. aasta juunis.

Igal juhul on Barcelona huvitatud Coutinhost lahti saamisest, sest hiljuti Manchester Cityst palgatud hispaanlasest ründajat Ferran Torrest ei saa klubi oma nimistusse registreerida. Seda Financial Fair Play reeglite alusel, mis lühidalt öelduna ei anna hetkel klubile võimalust veel üht palganumbrit lubatud piiridesse mahutada. Nii oleks Coutinho lahkumine ideaalne lahendus Torrese puhul.

scroll to top