fbpx
Close

Esiründaja koosseisust välja jätnud Tuchel: seda otsust oli vaja, klaarime asjad suletud uste taga ära

Avatar

Foto. SIPA/Scanpix

Londoni Chelsea peatreener Thomas Tuchel ja meeskonna staarmängija Romelu Lukaku on parasjagu tülis. Viimane pühapäevases 2:2 lõppskooriga lõppenud liigamängus Liverpooli vastu koosseisu ei kuulunudki ning Tucheli sõnul oli see otsus vaja teha. Samas lisas mängu järgselt sakslane, et koos räägitakse suud puhtaks.

Chelseal pole Premier League’is just parim periood käsil, kui viimasest viiest mängust on võidetud vaid üks ja viigistatud neli. Tuchel nägi olukorda isegi nii lootusetuna, et tiitlivõitu enam reaalseks ei pea, kuna liidri Manchester Cityga on vahe kümne punkti suurune. Tabelis hoiab Chelsea hetkel küll veel teist kohta, aga mängu vähem pidanud Liverpool jääb vaid kahe punktiga maha.

Samal ajal kritiseeris Lukaku Tucheli taktikat: “Ma pole olukorraga rahul. Peatreener on otsustanud, et mängime teistsuguse süsteemi alusel, aga pean jätkama kõvasti töö tegemist ning olema professionaal. Selle peale teatas Tuchel, et taolisi avaldusi ta oma mängijatelt meedias näha ei tahaks.

“See asi on nii suureks paisunud ja sedavõrd lärmakaks muutunud eesseisva matši lähenedes, mistõttu otsustasin mänguks valmistumise huvides ta koosseisust välja jätta. Loomulikult oleme rääkinud ja teinud seda isegi kaks korda. Olen loomulikult rääkinud põhimängijatega ning peale seda pidime tõdema, et see teema on eesseisva mängu suhtes liiga suure mõjuga. Venitasime otsusega. Peame kaitsma mänguks valmistumise perioodi. Meid ootab ees suur mäng ja peame täielikult keskenduma, mida on niigi keeruline saavutada vaatamata sellele otsusele. Aga mu arvates on lihtsam, kui ta meeskonnas pole ja seepärast sellise otsuse tegime. Kahtlemata on tegemist keerulise otsusega, kuid mu arvates oli seda vaja,” ütles Tuchel Sky Sportsi vahendusel enne mängu Liverpooliga.

Pärast põnevat matši, milles Chelsea tuli 0:2 kaotusseisust välja, sõnas Tuchel lootusrikkalt: “Ta (Lukaku) on meie mängija. Tee tagasi on alati olemas ja klaarime selle suletud uste taga ära. Kui oleme otsuse teinud ning Romelu teab seda, siis võib-olla teate ka teie. Praegu seda siin arutada ei saa.”

scroll to top