fbpx
Close

Endine Prantsusmaa koondislane Anelka: Messi peab PSG-s Mbappe’d teenima, mitte vastupidi

Avatar

Kylian Mbappe. Foto: Imago/Scanpix

Karjääri jooksul Pariisi Saint-Germaini, Madridi Reali, Londoni Arsenal ja Chelseat, Liverpooli, Manchester Cityt, Torino Juventust ja mitmeid teisi väiksemaid klubisid esindanud endine Prantsusmaa koondise ründemees Nicolas Anelka avaldas arvamust PSG olukorras, kus teatavasti pallivad mitmed tähtmängijad ning on tekkinud kahtluseid, kas Kylian Mbappe ja Lionel Messi mahuvad koos väljakule ära. Anelka usub, et Mbappe’ talendile ei pöörata hetkel piisavalt tähelepanu ja tema sõnul poleks üllatav, kui klubivahetus ka aset leiaks.

“Mbappe peab rünnakut juhtima, sest tema on number üks. Messi oli Barcelonas, kuid nüüd peab ta Mbappe’d teenima. Ta on PSG-s olnud viis aastat ja Messi peab teda austama. Ta on oma kiiruse poolest fenomenaalne mängija. Kedagi teist paremat pole. Kui PSG tahab, et neil oleks parim meeskond, siis nad peavad tegema kõik, et ta oma ridadesse jätta. Aga arvan, et Kyliani peas on kõik selge. Ta tahab kogeda midagi uut ja see on mõistetav. Ta unistab Ballon d’Orist. Kuidas ta saaks selle võita, kui ta mängib UEFA koefitsientide põhjal alles paremuselt kuuendas liigas? Kui Kylian oleks viimased kolm aastat Inglismaal või Hispaanias olnud, siis oleks tal juba Ballon d’Or võidetud”, ütles 42-aastane Anelka.

Anelka võttis sõna veel ka hiljutisel palju kõneainet pakkunud teemal, kui PSG peatreener Mauricio Pochettino otsustas Messi ligi pool tundi enne kohtumise lõpu välja vahetada. Argentiinlasest pallivõlur polnud oma kaasmaalase otsusega silmnähtavalt rahul ning ringlema hakkasid jutud, et PSG juhtkond näitab Pochettinole selle otsuse pärast ust.

“Täielikult [nõustun]. Sa ei vaheta 65. minutil välja kuuekordset Ballon d’Ori võitjat, kui ta pole väravat löönud. See otsus tekitab temas palju segadust. Ründaja vajab, et treener näitaks tema suhtes enesekindlust üles ja selline olukord seda ei peegelda. Ma suudaksin sellest üles saada, kuid Messi ei unusta, mida Pochettino on teinud. See jääb temaga kaasa. Messi on meeskonna staar ja see oli tema esimene mäng Parc des Princes’il. Väga keeruline on sellest olukorrast taastuda. Messi ei mänginud Metzi vastu ja minu jaoks on see juba vastuse andmine. Selliselt ei saa Messit kohelda. Treener tahtis jõulise sõnumi saata, mis ongi hea, aga see on ikkagi Messi,” lõpetas Anelka.

scroll to top