fbpx
Close

Manchester City peatreener kurdab: võistkonnast puudub ründaja

Avatar

Pep Guardiola ja Riyad Mahrez. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa valitseva meistri Manchester City peatreener Pep Guardiola sai laupäeval magusa võidu, kui alistati Londoni Chelsea 1:0. Enne seda kohtumist rääkis Guardiola, et tegelikult ei saa ta oma praeguse meeskonnaga täielikult rahul olla, kuna puudu on puhas ründemängija.

City tundis suvel elavat huvi Tottenham Hotspuri esiründaja Harry Kane’i vastu, aga Inglismaa koondislase ülemineku osas kokkuleppele ei jõutud. Jutte oli veel Cristiano Ronaldost, kes maandus Torino Juventusest linnarivaali Manchester Unitedi ridadesse. Chelsea palkas Romelu Lukaku ning Guardiola tõdeski, et suurimad konkurendid on suutnud ründaja hankida, nemad aga mitte.

“Jäime Sergio Agüerota heas mõttes ellu, selliselt, kuidas mängisime. Meil on nüüd kaks valikut: kurta või öelda, et meil on erakordsed mängijad. Meil pole sellist relva, nagu Chelseal, Unitedil või Tottenhamil, mistõttu peame kasutama seda, mida meeskonnana suudame. Meil pole mängijat, kes ise 25 väravat lööks ja peame seda meeskonnana tegema. Seda sellel hooajal püüamegi,” ütles Guardiola.

“Mu karjääri jooksul on alati meeskonnas ründaja olnud. Nii nagu väravavahid, on ka ründajad suurimad spetsialistid. Mängisin Samuel Eto’ga, kes on võib-olla parim või üks parimatest ründajatest, keda eales treeninud olen. Milline mängija ta küll oli, ja sama käib Thierry Henry’ kohta. Ma ei tea, kas ta on ründaja või mis ta on, aga Lionel Messi oli võimeline mõned väravad lööma. Oli veel Robert Lewandowski, Thomas Müller ja Agüero siin, mängisin alati ründajaga. Tahame seda klubina, sest arvan, et klubi teab, et mitte minu jaoks vajatakse järgmisel aastal ründajat. Mõnikord on see võimalik, mõnikord mitte, sest nad on ühed kalleimad ja neid on keeruline leida. Kui see pole võimalik, siis nii ongi,” lisas Guardiola.

scroll to top