fbpx
Close

Legendaarne Pires: Benzema väärib võimalust veel Prantsusmaa koondist esindada

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Londoni Arsenaliga kahel korral Inglismaa meistriks tulnud endine Prantsusmaa koondise ründav keskväljamees Robert Pires leiab, et Madridi Reali esiründaja Karim Benzema peaks vaatamata ebakõladele saama veel võimaluse oma kodumaad koondise tasandil esindada. Lisaks ei pea Pires õigeks, et Reali hetkel nii palju kritiseeritakse, kuigi hooaja algus on toonud tulemuste osas mitmeid tagasilööke.

“Tegemist on kavala olukorraga – sellisega, mis on loonud ja jätkab Prantsusmaal rohkete debattide loomist. Mind ei huvita eriti, mis juhtus Benzema ja Mathieu Valbuena vahel, aga arvestades kõike seda, mida ta on saavutanud ja saavutab Madridi Realis, siis loomulikult väärib ta koondisekutset. Ta on Euroopa üks parimaid ründajaid, aga viimane sõna jääb [Prantsusmaa koondise peatreenerile Didier] Deschamps’ile,” rääkis Pires AS-i vahendusel.

Ründajatest juttu tehes tuli mõistagi teemaks ka Kylian Mbappe. 21-aastast prantslast on juba mõnda aega seostatud Hispaaniasse minekuga. Pires usub, et see samm oleks ka vajalik. “Loomulikult. Olen prantslane, mulle meeldib Pariisi Saint-Germain ja tahaksin, et ta jääks Ligue 1’i. Aga kui ta tahab mängijana kasvada, peab ta Madridi Reali minema.”

Mida arvab aga 47-aastane Pires Reali praeguse olukorra kohta, milles meeskond on juba hooaja alguses mitmeid mänge kaotanud ning peatreeneri Zinedine Zidane’i tool väidetavalt kõigub? “Mu jaoks on uskumatu, et inimesed kõnelevad kriisist ja ajastu lõpust, kui Real kaotab kaks mängu enne El Clasicot ning seejärel viigistab viimasel sekundil Mönchengladbachi Borussiaga. Tean, et seal on hetkel palju pinget, kuid treenerile ja mängijatele tuleb anda rahulikum õhkkond, milles oma tööd teha. Lihtsalt seepärast, et oled Real või Barcelona, ei saa alati kõiki võita. Kui sellest sõltuks kõik, oleks jalgpall väga igav.”

scroll to top