Bale ja Aubameyang tõusid Tottenhami ning Arsenali kangelasteks, Evertonile järjekordne tagasilöök

Gareth Bale. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära neli mängu. Nimekaimas vastasseisus alistas Londoni Arsenal võõrsil Manchester Unitedi, raske võidu sai koduplatsil kätte Tottenham Hotspur. Mõnevõrra üllatava kaotuse pidi vastu võtma Everton, väravaterohkes kohtumises oli Southampton parem Aston Villast.

United ja Arsenal ei suutnud kumbki erilist ohtu vastase värava suunas tekitada ning statistikasse jäi mõlemal ainult kaks raami tehtud pealelööki. Kohtumise ainsa tabamuse sai siiski kirja Arsenal, kui 68. minutil kukutas Paul Pogba trahvikastis maha Hector Bellerini ning penalti realiseeris edukalt ära Pierre-Emerick Aubameyang.

Tottenham võõrustas Brighton & Hove Albioni ning skoori avas 13. minutil penaltist Harry Kane, kelle vastu oli vea teinud Adam Lallana. 56. minutil Brighton viigistas Tariq Lamptey abiga, aga tabamus oli vastuoluline, sest hetk varem oli Solomon March pigem vea vääriliselt palli Pierre-Emile Höjbjergilt kätte saanud, kuid matši kohtunik Graham Scott viga ei fikseerinud ka peale videokorduse vaatamist. Võidu sai Tottenham ikkagi kätte, kui Sergio Reguilon leidis 76. minutil karistusalast üles täiesti vabaks jäetud Gareth Bale’i ning waleslase pealöögist maandus pall võrgus.

Hooaega bravuurikalt alustanud Everton oli eelmises voorus ootamatult 0:2 alla jäänud Southamptonile. Kuigi nüüdki tuli võõrsil tegutseda Newcastle Unitedi vastu, siis võitu loodeti sellegi poolest, kuid läks taas teisiti. Avapoolajal väravaid ei nähtud, aga 56. minutil viis Callum Wilson võõrustajad penaltist juhtima. 2014-2020 perioodil Bournemouthi esindanud 28-aastane ründemees Wilson oli täpne ka 84. minutil ning hoolimata Dominic Calver-Lewini üleajal löödud väravast, mis oli talle juba hooaja kaheksandaks, Everton viigipunkti enam välja võidelda ei jõudnud.

Päeva esimeses mängus Aston Villa ja Southamptoni vahel nähti koguni seitset väravat. Jannik Vestergaardi ja James Ward-Prowse’i kahe edukalt realiseeritud karistuslöögi toel läks Southampton poolajaks 3:0 juhtima ning 58. minutil kasvatas eduseisu veelgi Danny Ings. Tyrone Mings vähendas Aston Villa poolelt vahet ja Ollie Watkins ning Jack Grealish olid täpsed lisaminutitel. Võimsast tagasitulekust jäi kodumeeskonnal siiski napilt puudu ning 4:3 võit läks Southamptonile.

Premier League’i seitsmenda vooruga jätkatakse esmaspäeval, kui vastamisi on Fulham – West Bromwich Albion ja Leeds United – Leicester City.