fbpx
Close

Tottenhamist lahkunud keskkaitsja: Pochettino jälgib kõiki Inglismaa suurklubisid

Avatar

Zinedine Zidane ja Mauricio Pochettino (taga). Foto: AFP/Scanpix

2012-2020 Tottenham Hotspuri esindanud ning tänavu suvel Portugali kõrgliigasse Lissaboni Benficasse lahkunud belglasest keskkaitsja Jan Vertonghen usub, et Tottenhami eelmine peatreener Mauricio Pochettino jälgib pingsalt Inglismaa kõrgliiga tippmeeskondi ja kui mõni neist peaks oma treenerile ust näitama, on Pochettino pakkumisele avatud.

Pochettinost sai vägagi lühikese perioodi jooksul maailma üks hinnatumaid treenereid, kui 2014. aastal lahkus Southamptonist, et üle võtta Tottenham Hotspur. Argentiinlane viis klubi igal aastal Meistrite liigasse ja ka sama sarja finaali välja, kuid karikad jäid siiski võtmata. Pärast 2018/19 Meistrite liiga finaalis saadud kaotust Liverpoolile lagunes Pochettinol Tottenhamiga uue hooaja alguses aga kõik koost ning kehvade tulemuste tõttu sai mees kinga, kelle asemele asus teadupärast Jose Mourinho.

Viimasel ajal on meedias räägitud, et Pochettino oleks valmis Manchester Unitedi etteotsa minema. Sealse treeneri Ole Gunnar Solskjaeri käe all on meeskond näidanud küll häid tulemusi, kuid sisse on tulnud ka päris ootamatuid tagasilööke, nagu 1:6 kaotus Tottenhamile sel hooajal. Pochettino juhtimisel Tottenhamis kindel põhimees olnud 33-aastane Vertonghen kinnitas, et Pochettino ei hakka tormakalt vastu võtma esimest pakkumist ning ootab endale väärilist klubi, mida juhendama asuda.

“Kujutan ette, et ta on kannatamatu. Arvan, et Inglise liiga sobib talle väga hästi, sest ta on treener, kelle jaoks on vorm ja mängu füüsiline tase tähtsad. Premier Legaue’is peatreener olla on tema jaoks ilmselt parim, mida ta saab teha,” sõnas Vertonghen CBS Soccer vahendusel antud intervjuus.

“Pakun, et ta tahab alati mõnda suurt meeskonda juhendada. Seega tuleb vaadata liiga kõige suurimaid meeskondi, mida on mu arvates praegusel hetkel vaid kaks või kolm. Puhtalt austusest teiste peatreenerite suhtes ma ei nimeta neid klubisid, aga arvan, et ta jälgib neid. Ta tahab enda käsutusse suurt võistkonda, et näidata, mida ta Tottenhamiga tegi, ja veel väga edukalt. Kui ma oleksin tema asemel, siis oleksin kannatamatu, sest ta tõesti armastas oma tööd ja sa tahad sellega jätkata.”

scroll to top