Liverpool ja City pidid võidu nimel ohtralt pingutama, Chelsea’le kujunes mängupäev kergemaks

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga laupäeval toimunud mängudes sai minimaalse võidu kätte Manchester City. Kolm väravat lõi võõrsil Londoni Chelsea ning koduplatsil küll kaotusseisu jäänud Liverpool teenis samuti võidu.

Manchester City oli võõrsil raskustes Sheffield Unitediga. 28. minutil Kevin De Bruyne’ilt löögipositsioonile hea palli saanud Kyle Walker viis omad juhtima, kuid Cityl oli tükk tegu, et Sheffieldi kaitsega toime tulla. Ühte väravat lõpuks nähtigi ja matši suursoosik sai võidupunktid kirja.

Chelsea heitles võõrsil Burnleyga ning võit tuli veenvalt. 27. minutil jättis Tammy Abraham palli mugavalt Hakim Ziyechile ning marokolane tegi karistusala piirimailt seisuks 1:0. 63. minutil andis Mason Mount nurgalöögi ja eduseisu suurendas Kurt Zouma. 70. minutil oli Ziyech ise sööduandjaks, kui tabamuse sai kirja Timo Werner, mis jäi ühtlasi mängu viimaseks väravaks.

Liverpool võõrustas West Ham Unitedit ja viimasel ajal vägagi head minekut näidanud vastased – kaks järjestikust võitu ja viiki – tõestasid seda juba kümnendal minutil ka faktiliselt, kui Joe Gomez ei suutnud tsenderdusest tulnud palli oma trahvikastist ära klaarida ja Pablo Fornals virutas mänguvahendi postipõrkest võrku. Poolajaks oli kodumeeskonnal ikkagi vastus olemas Mohamed Salah’ realiseeritud penalti näol.

77. minutil paistis, et Liverpool on ka juhtima läinud, kui Diogo Jota tegi skoori, aga hetk varem oli Sadio Mane teinud vea ning videokorduse abiga tabamus tühistati. Üle pika aja Liverpooli eest mängu pääsenud Xherdan Shaqiri kerkis mõnes mõttes mängu kangelaseks, kelle 85. minutil antud sööt trahvikasti Jota suunas jõudis edukalt portugallaseni ja selle väravaga võttis Liverpool kokkuvõttes raske võidu.

Reedel peeti samuti ära üks kohtumine, milles Wolverhampton Wanderers alistas 2:0 Crystal Palace’i. Pühapäeval on vastamisi Aston Villa – Southampton, Newcastle United – Everton, Manchester United – Londoni Arsenal ja Tottenham Hotspur – Brighton & Hove Albion.