fbpx
Close

Scholes: Haaland on võimeline Messi ja Ronaldo tasemele tõusma

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Kogu oma 20 aasta pikkuse karjääri Manchester Unitedis veetnud endine poolkaitsja Paul Scholes on veendunud, et Dortmundi Borussia norralasest ründetäht Erling Braut Haaland suudab jõuda samale tasemel, nagu seda on Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo.

20-aastane Haaland pani endast kõik rääkima, kui pärast Salzburgi Red Bullist lahkumist lõi ta Dortmundis 14 mänguga 17 väravat. Koondises sai ta hiljuti kübaratriki kirja kohtumises Rumeeniaga, mis võideti 4:0. Scholes usub, et ka möödunud talvel Haalandit jahtinud United peaks nüüd kindlamaid samme selle tehingu suunas astuma ja loobuma Jadon Sancho palkamisest.

“Arvan, et Haaland on erakordne mängija. See, mida ma seni olen näinud, paneb mind arvama, et ta suudab ilmselt Ronaldo ja Messi tasemele tõusta. Seetõttu ma ei tundnudki kunagi, et Jadon Sancho on õiget tüüpi mängija [Unitedi jaoks], sest meil juba on kolm samasugust mängijat. 100 miljonit naela kulutada polnud mu meelest õige. Ma polnud pettunud. Vaadake, ta on briljantne mängija ja suudab areneda ükskõik, millises meeskonnas, aga ma lihtsalt ei arvanud, et sellel aastal oli tema järele vajadus,” ütles Scholes Stadium Astro vahendusel.

Haaland näib olevat Norra koondises formuleerinud suurepärase duo Martin Ödegaardiga. Hiljutises intervjuus tõi ta välja, et vaid 16-aastaselt Madridi Realiga liitunud Ödegaard peaks talle tihedamini palli söötma, aga tulevik tõotab head. “Pean teda vähemalt natukene tunnustama. Lõpuks jõudis ta selgusele ja mängis palli mulle. Ödegaardiga on tore mängida. See läheb järgnevate aastatega ainult paremaks. Oleme endiselt noored,” sõnas Haaland kohaliku TV2 vahendusel.

scroll to top