Hispaania nüpeldas Saksamaad mõlemal poolajal, Läti skooris viiel korral, Giroud tassis prantslasi

Rodri (punases). Foto: EPA/Scanpix

Teisipäeval toimunud UEFA Rahvuste liiga mängudes teenis Hispaania koondis ülekaalu võidu Saksamaa üle. Portugal alistas läbi raskuste Horvaatia ning Prantsusmaa oli samuti napilt parem Rootsist. Läti koondis kohtus võõrsil Andorraga ja lõunanaabritele tuli vägev 5:0 võit.

Hispaania ja Saksamaa mängisid A-tasandi neljanda alagrupi võidu peale. Nendest jäävad maha Ukraina ja Šveits. Kui oodata oli põnevat mängu, siis tegelikkuses panid Luis Enrique hoolealused uskumatult võimsa skoorimasina käima, mida vastaste loots Joachim Löw poleks ilmselt uneski näinud. 17. minutil avas Alvaro Morata skoori ning poolajaks suurendasid Manchester City mängumehed Ferran Torres ja Rodri eduseisu 3:0 peale. 55. ja 71. minuti tabamuste toel oli Torresel ka kübaratrikk kirjas ning Real Sociedadi keskväljamees Mikel Oyarzabal vormistas lõppskooriks 6:0.

Portugal oli võõrsil vastamisi Horvaatiaga. Selles matšis sisuliselt midagi enam kaalul polnud, kuid võrdväärsete vastastena kumbki mõistagi kaotada ei tahtnud. Mateo Kovacic viis 29. minutil horvaadid juhtima, aga teine poolaeg algas kehvasti, kui Ragnar Klavani klubikaaslane Marko Rog saadeti 51. minutil punase kaardiga platsilt minema. Manchester City järjekordne mängumees Ruben Dias viigistas koheselt skoori ja Joao Felix viis kuus minutit hiljem Portugali ette. Sellest hoolimata tõi Kovacic põnevuse tagasi ja lõi omade eest viigivärava, ent lõppsõna jäi Diasele ja Portugalile, kui võidukas tabamus sündis normaalaja viimasel minutil.

Hiljuti Soomelt ootamatu kaotuse saanud Prantsusmaa võttis vastu Rootsi koondise. Viktor Claesson viis üllatuslikult rootslased juba viiendal minutil juhtima, kuid Oliver Giroud’ ja Benjamin Pavardi väravatest kuulus poolaeg prantslastele. 59. minutil oli taas Giroud täpne, aga mõni minut enne normaalaja lõppu vähendas Robin Quaison külaliste kaotusseisu minimaalseks. Üleajal otsustas Prantsusmaa lõplikult kolm punkti endale võtta, kui täpne oli Kingsley Coman.

Läti koondis lõpetas D-tasandi esimese alagrupi kolmanda kohaga ja sai miinimumeesmärgi täidetud mitte viimaseks jääda. Võõral väljakul kohtuti Andorraga ja Antonijs Cernomordijse tabamusest kuulus esimene poolaeg 1:0 Lätile. Teine poolaeg algas Janis Ikaunieks show‘ga, kes lõi värava nii 57. kui ka 60. minutil ja Vladislavs Gutkovskis realiseeris 70. minutil veel ka penalti. Christian Garcia sai andorralaste poolelt 90. minutil punase kaardi ja penaltist vormistas lätlastele lõppskooriks 5:0 Krollis Raimonds.