fbpx
Close

Arsenal loodab Bayernist lisajõudu tuua? “Klubi vajab Gabrieli ja Saliba kõrvale isiksust nagu Boateng”

Avatar

Jerome Boateng. Foto: REUTERS/Scanpix

1988-1995 Londoni Arsenali esindanud endine ründemängija Kevin Campbell tõi välja Arsenali murekoha, milleks on kogemuste puudumine mängijate osas. Lahendust näeks ta Müncheni Bayerni keskkaitsja Jerome Boatengi näol.

32-aastane Boateng on karjääri jooksul jõudnud ühe aasta ka Inglismaal pallida, kui 2010/11 hooajal kuulus ta Manchester City ridadesse. Enne seda esindas ta Hamburger SV-d ja Berliini Herthat. 14 miljoni euro suurune üleminek Cityst viis teda Müncheni Bayernisse, kus mees tegutseb veel praegugi. Saksamaa koondist pole Boateng lõplikult jätnud, kuid senine peatreener Joachim Löw on avalikult teada andnud, et Boatengile tema võistkonnas kohta ei näe.

Auhinnakapis on Boatengil kaheksa Saksamaa meistritiitlit ja kaks Meistrite liiga trofeed. 2014. aastal tuli ta Saksamaa koondises ka maailmameistriks. Leping on tal käimasoleva hooajaga lõppemas, kuigi Bayerni peatreeneri Hansi Flicki käe all on Boateng põhimees, mis annab justkui märku, et koostöö jätkumine pole võimatu. Väidetavalt on klubisid mitmeid, kes tahaks Boatengi enda meeskond, aga Campbell loodab oma endise koduklubi Arsenali peale, kus Boateng oleks hea eeskuju 22-aastasele keskkaitsjatele Gabrielile ja samal positsioonil tegutsevale 19-aastasele William Salibale.

“Sul ei saa kunagi olema piisavalt kvaliteeti ja samuti ka piisavalt mängijaid, kes on tipptasemel läbi löönud. Vaadates, et võib-olla värvata kedagi, nagu Jerome Boateng, näitab, mis seisus klubi on. Gabriel ja Saliba saaksid sellest kasu, kui klubis oleks keegi Boatengi-sugune. Ma pole kindel, kui kaua David Luiz võistkonnas veel on, mistõttu Jerome Boateng võib olla see kogenud mängija, kes aitab teistel potentsiaali ära kasutada,” arvas 50-aastane Campbell Football Insider’i vahendusel antud intervjuus.

“Arsenal vajab isiksusi. Nad vajavad tugevaid isiksusi, kellel on kogemust ja kõrgeimal tasemel hakkama saanud. Jerome Boateng kuulub kindlasti nende hulka. Kui seda Arsenali fänkonnale rääkida, siis öeldakse, et Boateng on liiga vana. Aga kerjused ei saa olla valivad ja me vajame kogemust. Boateng on sarivõitja.”

scroll to top