fbpx
Close

Jürgen Klopp: Inglismaa koondisel on võtta seitse ründajat. Miks Saksamaal nii pole?

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Reuters/Scanpix

Liverpooli peatreener Jürgen Klopp sõnas hiljuti telekanalile RTL, et Saksamaa koondises on suur puudus number üheksa kohal tegutsevatest mängumeestest ja õppida tuleks Inglismaa koondise pealt.

Saksamaa on neljapäeval 2022. aasta MM-valiksarjas vastamisi Liechtensteiniga, kelle vastu loodetakse mõistagi võitu ja tahetakse suvise EM-i häbi maha pesta. Mäletatavasti jäi seal sakslastele laeks kaheksandikfinaal, kui kaotati Inglismaale 0:2. Toonasel peatreeneril Joachim Löwil oli puhastest ründajatest kasutada vaid Timo Werner ja Thomas Müller ning Klopp tõigi nüüd välja, et temas tekitab nördimust asjaolu kui talentide vaene on Saksamaa praegune noortesüsteem.

“Inglismaal on vähemalt seitse klassikalist keskmist ründajat (inglise keeles center forward – toim.), kes võiksid rahvusmeeskonnas mängida. Miks meil seda pole? Meil suures plaanis sellist võimalust pole. Mängijad peavad kuskilt tulema. Nende mõningate jooksvate poiste seast oleks lahe, kui pikas perspektiivis mõni selline ründaja esile tõuseks,” ütles Klopp.

Löwi lahkumise järgselt sai Saksamaa uueks peatreeneriks Hansi Flick. Klopp ei välistanud, et ka tema võib ühel päeval sellel ametikohal olla, aga kui Liverpooliga ta enam seotud pole, siis sooviks 54-aastane kogenud treener ühe vaheaasta jalgpallist võtta.

“Kui Liverpooliga leping lõppeb, millal iganes see saab olema, siis esmalt pean välja nuputama, kuidas taas normaalset elu elada. Üks aasta vaba. Mul pole seda kunagi olnud, kuid olen seal vägagi lõõgastunud,” lisas Klopp.

scroll to top