fbpx
Close

Arsenali tehniline direktor: tehke meile ülekohut siis, kui meeskond hakkab ühtselt mängima

Avatar

December 29, 2019, London, United Kingdom: Arsenal's Mikel Arteta during the Premier League match at the Emirates Stadium, London. Picture date: 29th December 2019. Picture credit should read: David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire)

Londoni Arsenali meeskond on juba hooaja alguses sattunud parajasse kriisi. Kolme vooruga pole suudetud ühtegi väravat lüüa ning kaotatud on usutulnuk Brentfordile, linnarivaal Chelseale ja viimati 0:5 Manchester Cityle. Klubi tehniline direktor Edu kaitses aga peatreenerit Mikel Artetat ja kritiseeris mängijaid.

“Loomulikult peabki see meile haiget tegema, kui sellises olukorras olla. Meil on valus, mul on valus. Ma ei taha klubi sellises seisus näha, aga tahan näha meeskonda ühtselt tegutsemas. Kui aus olla, siis meil on olnud kolm mängu ja ma pole veel näinud seda meeskonda ühtselt mängimas. Tahan seega näha uusi liitujaid ja meeskonda valmisolekus. Kõigi senise kolme mängu puhul on meil kahjuks olnud raskeid hetki nii koroonaviiruse kui ka vigastustega seoses. Tahan näha meeskonda koos mängimas ja seejärel anname hinnanguid. Pärast seda pole probleemi, mõistke meid hukka. Mõistan, et olukord, milles praegu oleme, on väga keeruline. See pole vabandus, aga kritiseerima siis, kui nad ühtselt hakkavad mängima,” rääkis Edu Sky Sportsi vahendusel.

“Jah, ma mõistan, miks fännid pole üleminekutest vaimustuses. Esiteks pole nad meeskonda näinud veel ühtselt mängimas. See on üks põhjustest, kuid arvan, et peame nägema laiemat pilti kui vaid raha. Palkasime kuus mängijat, kes on nooremad kui 23 aastat, mis tähendab paljutki meie tulevikuplaanidest rääkides. Tavaliselt tahavad inimesed keskenduda vaid ühele üleminekuaknale, mistõttu pean ütlema, et tegemist on palju suurema pildiga, sest hakkasime aasta eest meeskonna ehitamist planeerima. Kui mäletate, siis uuendasime Bukayo Saka ja Gabriel Martinelli lepingut, mille eesmärk oli sedasorti vundament meeskonda laduda. Aastase perioodi jooksul tõime juurde kümme mängijat, kellest seitse on nooremad kui 23 aastat. Pikendasime seitsme mängijaga selle perioodi jooksul lepingut, ainult esindusmeeskonnas. Nendest viis on omakord nooremad kui 23 aastat.”

“Miks me seda tegime? Sest meil on olemas põhjus taas üritada luua uus alus võistkonnas ja siis ühel päeval palkame võib-olla ainult üks või kaks mängijat. Aga peale seda on võimatu üks või kaks mängijat palgata, sest meil on palju tööd veel teha. Praegune teema on selles, et usume nendesse mängijatesse, kes meil on meeskonnas. Võib-olla teised inimesed ei usu, aga meie küll. Kui hakkame meeskonda ühtsena nägema, siis usume sellesse meeskonda,” lõpetas 43-aastane brasiillane, kes pallis ise Arsenalis 2001-2005 ründava poolkaitsjana.

Pärast koondistepausi seisab Arsenalil ja tõenäoliselt ka Artetal ees suur tõehetk. 11. septembril minnakse Premier League’i neljandas voorus vastamisi samuti kõik seniseid kolm mängu kaotanud Norwich Cityga ja nädal hiljem kohtutakse Burnleyga. Kui kummastki mängust positiivset tulemust ei suudeta võtta, siis pigem võib peatreeneri koha osas muutust näha.

scroll to top