fbpx
Close

KLAAR! Messi jätkab Barcelonas, aga tüli on üleval: klubi president Bartomeu ei pidanud oma sõna

Avatar

Lionel Messi ja Tanguy N'Dombele. Foto: Imago/Scanpix

Maailma üks parimaid jalgpallureid, kogu karjääri Barcelonas veetnud 33-aastane Lionel Messi teatas reedel, et on siiski meeskonnas jätkamas. Klubi ja sealne president Josep Marie Bartomeu sai pallivõlurilt aga rohkelt kriitikat.

Kuuekordne Ballon d’Ori võitja Messi pani jalgpallimaailma augustis kihama, kui teatas, et tahab Barcelonast lahkuda. Ärevust jagus, sest argentiinlane kuuldavasti ei ilmunud klubi hooaja-eelsesse meditsiinilisele ülevaatusele ega teinud kaasa ka treeningutel, mis soodustas aina enam klubivahetuse juttudel. Üks suur tegur kogu saagas oli ka Barcelona hooaja viimane mäng, kui Meistrite liiga veerandfinaalis kaotati Müncheni Bayernile koguni 2:8, ehkki Messi seda ise ei kinnitanud.

“Ütlesin klubile, sealhulgas presidendile, et tahan ära minna. Olin seda talle kogu aasta vältel öelnud. Uskusin, et on aeg astuda kõrvale. Uskusin, et klubi vajab rohkem noori mängijaid, uusi mängijaid, ja ma arvasin, et mu aeg Barcelonas on läbi. Mul oli väga kahju, sest olen alati öelnud, et tahan oma karjääri siin lõpetada,” ütles Messi Goal.com-ile antud intervjuus.

“Tegemist oli väga keerulise aastaga. Kannatasin treeningutel, mängudes ja riietusruumis palju. Kõik muutus mu jaoks väga keeruliseks ja tuli aeg, mil kaalusin uusi ambitsioone. Ma ei tulnud [klubi juurde] kohale Meistrite liiga tulemuse tõttu Bayerni vastu, vaid olin pikemat aega seda otsust mõelnud. Rääkisin sellest presidendile ja ta ütles alati, et hooaja lõpus võin otsustada, kas tahan minna või jääda. Tema ei pidanud oma sõna. Kogu aasta vältel olin klubi presidendile öelnud, et tahan lahkuda ja et aeg on tulnud uute eesmärkide poole püüelda oma karjääris. Ta pidevalt ütles: “Räägime, kuid mitte nüüd, seda ja toda.” Aga kokkuvõttes midagi. President ei andnud mulle aimu, mida ta tegelikult rääkis. Faksi saatmine tegi ametlikuks selle, et tahan minna ja et olen vaba. Võimalikku järgmist aastat oma lepingust ei tahtnud ma kasutada. See polnud segaduse korraldamiseks või seista klubile vastu, vaid teha see ametlikuks, sest otsus oli langetatud. Kui ma poleks faksi saatnud, siis midagi poleks justkui olnudki. Mul on valikuline aasta ja oleksin samamoodi pidanud jätkama.”

“Nad räägivad, et ma ei öelnud seda enne 10. juunit, aga kordan, et olime keset olulisi mänge ja selleks polnud õige hetk. Hoolimata sellest ütles president mulle, et kui hooaeg on läbi, siis otsustan ise, kas jään või mitte. Ta ei määranud kunagi kuupäeva. Plaan oli lihtsalt teha ametlikuks, et ma ei jätka, aga mitte algatada tüli, sest ma ei taha klubi vastu võidelda. Loomulikult oli mul raske periood teha otsus ja see ei tulenenud tulemusest Bayerni vastu, vaid mitmetest asjadest. Ütlesin alati, et tahan siin karjääri lõpetada ja siia jääda. Tahtsin võidukat projekti, võita klubiga tiitleid ja laiendada Barcelona legendi. Tõde on see, et mingit projekti pole või midagi muud taolist juba pikemat aega. Nad tüssavad ja lapivad aja möödudes auke. Nagu varem olen juba öelnud, siis olen alati hoolinud oma perekonna ja klubi heaolu eest,” lõpetas Messi.

scroll to top