Itaalia võimas seeria jätkus ka Hollandi vastu, Leedule vägev skalp

Esmaspäeval toimunud UEFA Rahvuste liiga mängudes olid kõrgeima ehk A-tasandi koondistest võidukad Itaalia ja Poola. Leedu valmistas aga suurüllatuse, kui alistati 2016. aasta Euroopa meistrivõistlustel osalenud Albaania.

Itaalia koondis kaotas viimati mängu 2018. aasta septembris, kui Rahvuste liiga matšis jäädi 0:1 alla Portugalile. Edasi on suudetud 15 järjestikusest kohtumisest koguni 12 võidetud. Holland seevastu polnud viimases seitsmes mängus kaotust pidanud tunnistama, millest kuus oli võidetud. Märkimisväärsema seeriaga itaallased panidki nüüdki oma paremuse võõrsil hollandlaste vastu maksma ja vaja oli vaid ühte väravat, mille lõi avapoolaja lõpul mulluse Serie A hooaja suurima väravaküti Ciro Immobile tsenderdusest peaga Nicolo Barella.

Poola jäi võõrsil 24. minutil Haris Hajradinovici tabamusest matšis Bosnia ja Hertsegoviinaga kaotusseisu, ent 45. minutil keskkaitsja Kamil Glik seadis viigi jalule. Lõppsõna jäi Poolale, kui 67. minutil saatis mänguvahendi võrku West Bromwich Albioni ründaja Kamil Grosicki.

Mõnes valiksarjas viimati 2016. aastal võidu võtnud (Euroopa meistrivõistluste valiksarjas 2:0 Malta üle) Leedu pani lõpuks masendavale seeriale punkti tugeva Albaania vastu. 26-aastane Vilniuse Trakai ründemees Donatas Kazlauskas viis omad 51. minutil juhtima ning 87. minutil Napoli mängumehe Elseid Hysaj punase kaardi tõttu ka vähemusse jäänud Albaania pidi külaliste paremusega leppima.