fbpx
Close

Manchester Unitedi ja City talendid visati Inglismaa koondisest välja

Avatar

Phil Foden. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa jalgpallikoondis peab teisipäeval UEFA Rahvuste liiga kohtumises Taaniga hakkama saama noorte talentide Phil Fodeni ja Mason Greenwoodita, sest Manchester tippklubisid Cityt ja Unitedi esindavad poolkaitsja ning ründaja ei suutnud Islandil olles koroonaviiruse seoses kehtestatud ohutusnõuetest kinni pidada ja mõlemad otsustati sealt välja visata.

Islandi meedia vahendas, et Greenwood ja Foden olid Islandi pealinnas Reykjavikis viibides esinenud oma ööbimiskohas võõrustajatena inimestele, kes poleks sinna tohtinud tulla. Jutt käib kohalikest naissoost isikutest, kes postitasid koosviibimisest pilte Snapchati, kus oli näha tuba, kuhu mõlemad mehed olid koondise ajaks paigutatud. Nii oli vaid aja küsimus, kui avalikkus saab asjast teada ja esmaspäevasel treeningul 18-aastast Greenwoodi ning 20-aastast Fodenit polnudki, kes alles olid Islandi vastu oma debüütmängu teinud meeste rahvuskoondise tasandil.

“Kahjuks juhiti täna hommikul mu tähelepanu asjaolule, et kaks poissi on rikkunud koroonaviiruse ennetamise nõudeid, mis on tähtis meie ohutuse mullile. Nii pidime me otsuse väga kiirelt langetama, et neil ei tohi enam ühtegi kokkupuudet ülejäänud võistkonnaga olla. Need on kaks poissi, keda ma väga hästi ei tunne, mistõttu ei saa ma täiest hingest rääkida. Pean püüdma nendega hiljem rääkida kohasel viisil. Neil on kohustusi ja nad on vabandust palunud,” ütles inglaste peatreener Gareth Southgate alustuseks.

“Oleme täielikult teadlikud, et ükski teine meeskonnaliige pole kokku puutunud nende kahe mängijaga – nad ei saanud tulla meiega hommikust sööma ega treeningule. Tegemist on väga tõsise olukorraga ja oleme seda selliselt käsitlenud. Arvan, et hetkel püüan ma võimalikult palju informatsiooni koguda. Loomulikult on nad olnud naiivsed ja me oleme tegutsenud vastavalt. Tunnetan nende vanust, aga kogu maailm on pandeemiaga võitlemas.”

Manchester United mõistis lühidas teadaandes oma mängija käitumise hukka. “Hoiame Inglismaa jalgpalliliiduga sidet ning oleme pettunud, kuidas on Mason Greenwood selles olukorras tegutsenud.” Sama tegi ka linnarivaal City: “Manchester City on teadlik loost, mis tuli täna (eile – toim.) ilmsiks Inglismaa rahvuskoondisest seoses Phil Fodeni käitumisega. Oleme samuti kuulnud Inglismaa koondise peatreeneri Gareth Southgate’i kommentaare. On selge, et Phili käitumine oli täiesti kohatu. Tema käitumine ei riku ainult karme nõudeid koroonaviiruse tõkestamiseks, aga langeb ka allapoole standardeid, mida Manchester City ja Inglismaa koondise mängijalt eeldatakse. Klubi toetab jalgpalliliitu selle intsidendi puhul ning klubi ametnikud hoiavad ühendust Philiga, kes oli sunnitud Ühendkuningriiki varem naasma. Rohkem kommentaare meil pole lisada.”

Matš Islandiga kujunes Inglismaale vägagi suureks katsumuseks. Vähe sellest, et ligi 20 minutit tuli Kyle Walkeri punase kaardi tõttu vähemuses mängida (lõpuks jäi ka Island kümnekesi), avati skoor alles üleminutitel Raheem Sterlingu abiga. Seejuures oli võõrustajatel suurepärane variant veel viigistada, aga Birkir Bjarnason lõi otsustava penalti mööda.

scroll to top