fbpx
Close

Liverpooli legend Carragher: oleksin tahtnud, et Messi liitunuks Manchester Cityga

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Kogu oma 17 aasta pikkuse karjääri Liverpoolis veetnud endine keskkaitsja Jamie Carragher tunnistas, et oleks tahtnud näha Lionel Messit Premier League’is, isegi kui see tähendanuks argentiinlase liitumist suure rivaali Manchester Cityga.

33-aastase Messi saatus oli veel loetud päevad tagasi lahtine, sest mees andis selgelt oma koduklubile Barcelonale mõista, et soovib lahkuda. Messi isa Jorge saabus samuti Barcelonasse, et tuleviku üle Kataloonia tippklubis arutada, misjärel tunnistas ka tema olukorra keeruliseks. Vaatamata sellele ja klubi presidendi Josep Maria Bartomeu kritiseerimisele jõuti siiski kokkuleppele, et karjäär Barcelonas jätkub. Mitmed Euroopa gigandid oleks ilmselt valmis olnud Messi enda ridadesse tooma ja Carragheri sõnul oleks ta kahtlemata soovinud Messit Inglismaa kõrgliigas näha.

“Tahaksin Messit Premier League’i, isegi kui see tähendaks Manchester City eest mängimist ning Liverpoolil oleks veelgi karmim heitlus tiitli peale. Sooviksin lihtsalt teda igal nädalal mängimas näha, käia mängudel, näha teda füüsiliselt ja analüüsida teda. Mul oleks väga hea meel, kui City palkaks ta mingil hetkel järgmisel aastal. See võib kõlada veidralt, aga ma ilmselt ei tahaks, et Liverpool palkaks Messi. Tunnen, et Liverpoolile on meeskonna eetika Cityst olulisem, kus tuginetakse individuaalidele, et luua maagiat. Samuti on finantsilised aspektid kuuldavasti jalustrabavad ning mõtlen, kuidas see mõjutaks Liverpooli õhkkonda riietusruumis, kui selline tehing tehtaks ära. Teine küsimus kogu Messi teema puhul on see, kas Financial Fair Play reegel on üldse tähtis!? Ma selles järgus ei tea, aga kui Messi tuleb Inglismaale, oleks see suurepärane Premier League’ile,” rääkis Carragher Goal.com vahendusel.

Uut hooaega hinnates arvas Carragher, et City suudab vähem kaotusi saada, aga kahtlemata on rivaalid leidnud viisi, kuidas neid haavata. “Arvan, et meeskonnad oleksid välja nuputanud, kuidas saada City vastu tulemus kirja, aga neid peatada oleks täiesti teine asi. Pole kahtlust, et eelmisel hooajal kaotasid nad liiga palju mänge ja ma ei näe, et neil neid algaval hooajal nii palju koguneks. Nad kaotasid mullu 12 mängu ja seda on vägagi palju Pep Guardiola võistkonna jaoks, mistõttu peavad asjad muutuma. Meeskonnad, mis on olnud City vastu edukad, on kippunud kaitses istuma, püüdnud survet lämmatada, seejärel pausi pealt vastu nõelata ning püüda äärekaitsjate pealt saada eelist, kes on tõusnud kõrgele ja pole kaitsefaasi tagasi jõudnud.”

“See kõik on teooria, mida on lihtsam öelda kui teha. Nägime, kuidas Chelsea suutis City vastu ideaalse mänguplaani ellu viia, kui nad selle matši ka võitsid ja tagasid Liverpoolile meistritiitli sel õhtul. Arsenal kasutas sarnast taktikat nende vastu Inglismaa karika poolfinaalis. City vastu mängida pole raketiteadus, aga sellega toime tulla on endiselt väga raske ning Cityl peab olema kehvem päev, kui tahad edukas olla. [Kevin] De Bruyne on neile äärmiselt tähtis ja kui ta on oma parimas vormis Sergio Agüerot toetades, on Cityt endiselt väga raske peatada, mis iganes su taktika saab olema,” lisas 42-aastane endine Inglismaa koondislane.

scroll to top