fbpx
Close

Madridi Realist jäävad alles vaid riismed? Järjekordne põhimees leidis omale uue ja nimeka võistkonna

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Hispaania suurklubi Madridi Real jäi mõned nädalad tagasi ilma oma viimase kümnendi selgest liidrist, Sergio Ramosest, kes siirdus Pariisi Saint-Germaini. Kui tundus, et keskkaitsesse jääb kogenud mängumehest korralik tühimik, siis nüüd süvenes see murekoht veelgi, sest ka 2018. aasta maailmameister Raphael Varane lahkus klubist ja liitus Manchester Unitediga.

28-aastase Varane’i leping oleks Realiga lõppenud järgmise aasta suvel. Väidetavalt ei tahtnud prantslane seda ise pikendada ja samal ajal polnud Real kuigi huvitatud talle algava hooaja eest 12 miljoni euro suuruse palgaraha maksmisest. Konkreetset üleminekusummat avalikustatud pole, aga eeldatavasti jääb see 40 ja 50 miljoni euro vahemikku. Muuhulgas spekuleeritakse, et Varane’i lahkumine on järjekordne näide Reali kehvast majanduslikust olukorrast ning jutud Kylian Mbappe’ palkamisest polevat enam kuigi tõsiseltvõetavad.

Hetkel tuleb Realil ja uuel, kuid varasemalt Realis toimuvaga siiski tuttav oleval peatreeneril Carlo Ancelottil vaadata Nacho Fernandeze ja Eder Militao suunas, kes peaksid uue keskkaitsepaari moodustama. Müncheni Bayernist on lisandunud juurde kogenud David Alaba, kes suudab samuti keskkaitses tegutseda, ent austerlane peamine positsioon on siiski äärekaitse.

Varane’i kaasmaalane, 2006-2014 perioodil vasakkaitsjana just Unitedit esindanud Patrice Evra kiitis üleminekut taevani. “Varane meenutab mulle Rio Ferdinandi. Suurepärane palliga, suurepärane õhuvõitlustes. Tegemist on täiusliku keskkaitsjaga. Mäletan oma esimest mängu Prantsusmaa koondises ja ma olin sedavõrd imestunud temast. Ta oli veel nii noor, aga samas palliga juba väga hea, kiire ja tema mängulugemine oli ideaalne. Ta on palliga rahulik ja suudab ka väravaid lüüa. Tegemist on tippklassi üleminekuga Manchester Unitedile,” rääkis Evra The Athleticu vahendusel neljakordsest Meistrite liiga ja kolmekordsest Hispaania kõrgliiga võitjast Varane’ist.

scroll to top