fbpx
Close

Mida tasub jalgpalli spordiennustustest kindlasti teada?

Avatar

Foto: Pixabay

Huvi spordiennustuste vastu kasvab Eestis ja Euroopas laiemalt iga aastaga. Kodumaisel spordipanuste maastikul kuulub populaarseimate ennustatavate spordialade hulka jalgpall. Eriti kibedaks muutub jalgpalliennustuste tegemine suurkohtumiste ning MM-i ajal.

Jalgpalliennustuste tegemiseks sobivad Eesti online kasiinod, kus on lisaks mängudele välja pandud eraldiseisev sektsioon spordiennustustega. Leidub ka selliseid veebikasiinosid, mille puhul on spordiennustused põhiline mänguväli ning mängud on hoopiski kõrvaltooteks.

Nüüd aga vaatamegi lähemalt, kuidas jalgpalli spordiennustusi edukamalt teha. Kuigi mitte ükski nipp ega näpunäide ei garanteeri kindlat võitu, siis tasub ikkagi üht-teist jalgpallile panustamisest teada, et oma võiduvõimalusi maksimeerida.

Miks panustada jalgpallile?

Kuivõrd jalgpalli näol on tegu ühe populaarseima spordialaga Eesti ennustajate seas, siis on marginaalid selle ala puhul pigem keskmisest madalamad. Tiheda konkurentsi tulemusena pakutakse pigem panustaja seisukohast suurema potentsiaaliga koefitsiente.

Samaaegselt on jalgpalli puhul saadaval tõeliselt laiapõhjaline sündmuste repertuaar. Pidevalt toimub jalgpallikohtumisi nii kodumaisel, regionaalsel kui rahvusvahelisel tasandil. Kõik need matšid annavad võimaluse oma teadmised, oskused ja õnn tööle panna.

Tihti vaieldakse spordiennustuste ringkondades selle üle, millisel määral on võimalik selle pallimängu tulemusi reaalselt ennustada. Võrreldes nii mõnegi spordiennustajate tähelepanu osas konkureeriva alaga on siiski võimalik hoolika analüüsi ja taustateadmiste puhul seda mängu efektiivselt ennustada.

Kuidas jalgpalli tulemusi ennustada?

Esimene samm on analüüsida statistikat. Loomulikult on statistikat saadaval veebiavarustes tohutul hulgal. Terade sõkaldest eraldamine võib algajale spordiennustajale olla võrdlemisi kaalukas väljakutse. Muuhulgas on otstarbekas analüüsida järgnevaid näitajaid…

  • Väravate arv
  • Kollased ja punased kaardid
  • Palli valdamise määr
  • Nurgalöökide arv

Öeldakse, et numbrid räägivad enda eest, kuid jalgpalli statistilises analüüsis siiski see nii pole. Sul on vaja panna need üksikud näitajad laiemasse konteksti, et mõista, mida need konkreetses olukorras tähendavad. Väga pika aja peale võetud meeskonna numbrilised näitajad ei paku aga suurt väärtust. Inimesed vahetuvad ning mängijad arenevad.

Samas ei ole mõtet ainult minevikku vaadata, vaid selle kõrval on mõistlik analüüsida ennustatava kohtumise näitajaid. Laiemalt kohtumispaiga kliima ning kitsamalt konkreetne võistluspäeva ilm võib määrata võrdlemisi palju.

Siinkohal on võimalik vaadata uuesti mineviku andmetele peale. Uuri ja võrdle, kuidas on samad meeskonnad käitunud sarnastes klimaatilistes ja ilmastikupõhistes tingimustes. Otse loomulikult mõjutab meeskondade jõudlust reisimisest tulenev väsimus. Mida pikem lend, seda suurem võib mõju olla energiale ja võitlusvaimule.

Jalgpallimeeskonnad loovad strateegiaid, et ise jääda veepinnale püsima. Seepärast pannakse osale võistlustest ning turniiridest rohkem rõhku kui teistele. Kindlasti tasub sedagi analüüsida. Nii mõnelgi korral ei anta endast maksimumi, kuna kohtumine pole sugugi prioriteet.

Millised faktorid võivad veel rolli mängida?

Äärmiselt tähtis on jälgida, millised mängijad on reaalselt matši ajal kohal. Kui mõni võtmetegelastest on puudu, siis tuleb seda koheselt spordiennustuste tegemise ajal arvesse võtta. Nii mõnigi mängija võib tegelikult kaudselt tervet meeskonda kokku hoida ning mängu tulemusi edasi viia.

Kusjuures tuleb sedagi arvestada, kas mõni mängija on minemas kuhugi teise klubisse. Sellistes olukordades säilib tõenäosus, et nad on juba hakanud vaimselt edasi liikuma. Nende mõtted ei pruugi enam praeguse klubi juures olla ning selle tulemusel hakkab mängu kvaliteet kannatama.

Ükski neist faktoritest ei saa kunagi olema sajaprotsendiliselt jalgpallikohtumise tulemust määrav. Neil kõikidel on oma osakaal, mis kontrollib nii otseselt kui kaudselt jalgpalliväljakul toimuvat. Jalgpalliennustuste kunst seisnebki osakaalude võimalikult täpselt kindlaks tegemisest, et teha tulutoovaid panuseid.

scroll to top