fbpx
Close

Kas omada osalust Arsenalis või Manchester Unitedis?

Avatar

-Jalgpallifännid | Foto: Pixabay


Maailmas on vähe asju, mis oleksid paremad kui jalgpall. Sama on öeldud ka investeerimise kohta. Miks mitte kombineerida mõlemad ning saada jalgpalli jälgides finantsvabadusele sammu võrra lähemale?

Öeldakse, et töö tegemine peab olema töölise jaoks meeldiv – umbes nagu hobiga tegelemine. Tegelikult leidub mitmeid viise, kuidas jalgpallimaailmaga kursis olles raha teenida. Tõenäoliselt kõige tuntum nendest on bettimine ehk spordi kihlveod. Teine variant on näiteks investeerimine, kus maakleri (võib olla ka programm) vahendusel soetatakse omale lemmikklubi aktsiaid.

Aktsiad esindavad ettevõtte osalust ning investeerides on võimalik saada üheks meeskonna aktsionäriks ehk osanikuks. Kui lemmikklubi (näiteks Arsenal või Manchested United) võidab, võib see kajastuda ka aktsia väärtuse kasvus. Sõltumata võitudest ja kaotustest makstakse aktsionäridele dividende aktsiate pealt, mis tähendab iga-aastast passiivset sissetulekut. Loomulikult on võimalik investeerida ka rohkem kui ühte jalgpalliklubisse, kui on rohkem kui üks meelepärane tiim.

Kui eraldi klubidesse investeerimine ei ole mingil põhjusel sobiv variant, siis on võimalik investeerida ka Euroopa jalgpalliklubide Exchange Traded Fundi. ETF võimaldab näiteks kogu Euroopa jalgpallimaailma tasemesse investeerida, sest moodustub kõikidest börsil registreeritud jalgpalliklubidest. Üheks selliseks ETF-iks on näiteks FCTP, mis esindab Euroopa, Türgi ja Ida-Euroopa klubisid.

Investeerimine pakub samasugust adrenaliini nagu mängudele kaasa elamine ning kui mängud kestavad vaid teatud aja, siis börsil toimub tegevus pidevalt, teenides investorile raha iga päevaga juurde. Mis oleks parem, kui elada oma klubile kaasa ja teada, et kui kõik sujub, siis dividendid laekuvad regulaarselt.

Investeerimine nõuab ju palju raha?

Investeerimine ei pea olema all-in protsess. Saab vabalt alustada 250 euroga. Kui klubi päris pankrotti ei lähe, siis investeeritud summast täielikult ilma ei saa jääda. Aktsia hind investori jaoks algab ostuga ja lõppeb müügiga, vahepeal makstakse dividende. Kui regulaarselt suurendada oma investeeringut, siis tasapisi kasvab ka väljamakstud dividendide hulk.

Kui on soov teenida passiivset sissetulekut, hoides silma peal endale meeldiva klubi tegemistel, siis investeerimine on parim lahendus. Kui ei ole seda aega klubi tegemistega kaasas käimiseks või mingil põhjusel selline variant pole optimaalseim, siis on võimalus ka ETF-idesse investeerida. Seeläbi ei pea peaaegu üldse aega pühendama üksikaktsiate jälgimisele.

Kuidas rikkad sportlased veel rikkamaks saavad?

On teada tõde, et staarjalgpallurid on miljonärid. Vastupidiselt üldlevinud ettekujutusele ei hoia nad oma vara pangakontol istumas. Edukad jalgpallurid investeerivad oma raha, et see teeniks neile passiivset sissetulekut ka mängude ajal.

Enne investeerimisega alustamist tuleb kindlasti teemaga lähemalt tutvuda ning erinevaid võimalusi kaaluda. Selleks leidub mitmeid häid eestikeelseid allikaid. Kodutöö tegemine tagab edu, kuid pea ees vette hüppamine pole investeerimises kindlasti mõistlik.

Mis saaks olla parem tunne, kui vaadata oma lemmikklubi mängu ja teada, et oled klubi üks väikeomanikest?

scroll to top