fbpx
Close

Guardiola astus Sarri kaitseks välja: ta vajab rohkem aega

Avatar

Maurizio Sarri. Foto. Reuters/Scanpix

Chelsea 0:6 kaotus Manchester Cityle oli nende suurim allajäämine viimase 28 aasta jooksul. City juhendaja Pep Guardiola astus aga City rongi alla jäänud Chelsea peatreeneri Maurizio Sarri kaitseks välja ning tõi näite enda harjumisest Premier League’is ja esimeste ristsete saamisest.

“Ma tean täpselt, mida ta teha tahab. Arvan, et temasugused inimesed aitavad Premier League’i vutitaset parendada. Nad alistasid meid Stamford Bridge’il ning kaks eelmise hooajal matši Napoliga olid väga pingelised. Mitmel hetkel olid nad meist üle,” vihjas ta Meistrite liiga grupifaasi kohtumistele, kus Sarri juhendatud Napoli jäi mõlemal korral küll Cityle alla, ent pälvis Pepi jäägitu austuse.

“Inimesed ei mõista, kui raske siin liigas on. Olen korduvalt öelnud, et minu debüütaasta siin oli ka raske. Mõndadel hetkedel mängisime hästi, aga mitte stabiilselt. Inimesed eeldavad, et peatreener tuleb, ostab uusi mängijaid ning kohe tulevad ka tulemused, aga see kõik vajab aega. See sõltub omanike usust peatreenerisse ja neist, kes otsustavad – nad peavad tõsimeeli sellesse projekti uskuma,” jätkas Guardiola.

“Üks põhjustest, miks otsustasin tulla Manchester Citysse oli klubi esimees, keda ma ei pidanud oma meetodite toimimises veenma. Ta teab mind. Kui asjalood pole head, siis püüame leida lahendust. Ta ei arva, et olen hea ainult siis, kui võidan ja halb, kui kaotan. See on üks põhjustest, miks naudin siinset aega selles klubis,” selgitas hispaanlane Sky Sportsile.

Sarri tormas pärast hävitavat kaotust kohe riietusruumi ning ei surunud tava kohaselt vastase treeneriga kätt. “Sarri ei näinud mind. Meil on temaga hea läbisaamine ehk see pole mingisugune probleem,” ei teinud Pep intsidendihõngulisest olukorrast mingit numbrit.

scroll to top